Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wyniesione przejście na Dąbrowskiego. Rozpoczęły się prace

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2022, 20:46 Wszystkich komentarzy: 1


Wyniesione przejście na Dąbrowskiego. Rozpoczęły się prace

Rozpoczęły się prace nad wyniesionym przejściem dla pieszych w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3. Celem jest poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu.

Na realizację inwestycji miasto Chojnów otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 roku. Rządowe wsparcie obejmuje inwestycje: wymuszające przestrzeganie ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych, poprawiające widoczność pieszego oraz skracające drogę, jaką muszą pokonać piesi.

Zgodnie z założeniami, nowe przejście z azylem będzie wyniesione. Całość uzupełni nowe oznakowanie pionowe oraz oznakowanie poziome segregacyjne, mające na celu usprawnienie ruchu pojazdów i ułatwienie korzystania z drogi, a także zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Przebudowie przejścia towarzyszyć będzie zmiana organizacji ruchu. 

Na odcinku ulicy Dąbrowskiego od skrzyżowania z ulicą Małachowskiego w stronę szkoły zaplanowano możliwość parkowania jednostronnego oraz wprowadzenie elementu związanego z odgięciem toru jazdy w celu fizycznego wymuszenia zmniejszenia prędkości.Komentarze

Mogli by jeszcze zrobić z ulic okalających (widły ul Dąbrowskiego i Reymonta) ulice jednokierunkowe z ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (czyli przejazd z Dąbrowskiego do bielawskie, a z bielawskiej do ul. Reymonta) i całkiem bezpiecznie by już było. Kierowcy i piesi oglądali by się tylko w jedną stronę przechodząc tymi uliczkami i całą jedną stronę tych ulic można byłoby przeznaczyć na parkowanie samochodów bez uszczerbku dla płynności ruchu.
Tylko ktoś zapomniał od ul. bielawskiej zrobić przejazd do ul. Reymonta
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.