Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Lokalna policja kontynuuje kontrole. Rząd nie wyklucza dodatkowych obostrzeń

Autor admin
Data utworzenia: 04 styczeń 2022, 20:23 Wszystkich komentarzy: 0


Lokalna policja kontynuuje kontrole. Rząd nie wyklucza dodatkowych obostrzeń

- Jeśli nadal będziemy obserwować przyrosty zakażeń, w środę albo w piątek powinniśmy się spodziewać kolejnych decyzji zaostrzających restrykcje — powiedział na antenie radia RMF FM Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Zdaniem szefa resortu, ewentualne restrykcje mogą być związane z ograniczeniem działalności gospodarczej, galerii i innych tego typu miejsc. Prowadzone będą również rozmowy dotyczące dalszego funkcjonowania szkół i nauki stacjonarnej. - Jeśli pewien arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to używa się tego, co pozostaje w ręku, czyli restrykcje, obostrzenia - dodał szef MZ.

Lokalna policja apeluje: Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie

Lokalna policja zaapelowała do mieszkańców powiatu legnickiego o przestrzeganie obostrzeń.

- Pamiętajmy, o stosowaniu się do reżimu sanitarnego. Dbajmy o siebie i swoich bliskich. Nie zapominajmy o częstym myciu rąk i ich dezynfekcji, utrzymywaniu dystansu, a także o zakrywaniu ust i nosa maseczkami ochronnymi, zwłaszcza w obiektach handlowych, urzędach, autobusach oraz innych obiektach gdzie gromadzą się ludzie i istnieje ryzyko zakażenia - tłumaczy asp. Krzysztof Oleniacz.

Kontynuuowane są kontrole miejsc objętych obostrzeniami. Funkcjonariusze zwracają się również do osób objętych kwarantanną o zainstalowanie aplikacji "Kwarantanna domowa". - W sytuacji gdy ktoś byłby objęty kwarantanną, niewątpliwie posiadanie takiej aplikacji, usprawni pracę policjantów weryfikujących stosowanie się przez osoby do izolacji jaką zostały objęty. 

Na terenie powiatu legnickiego na kwarantannie przebywają 253 osoby.

W ciągu minionej doby potwierdzono zakażenia koronawirusem u 22 osób. W raporcie Ministerstwa Zdrowia znajdujemy również informację o 3 zgonach spowodowanych COVID-19.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.