Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 20 grudzień 2021, 11:36 Wszystkich komentarzy: 0


Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do powiatu legnickiego

Starosta Adam Babuśka przejął z rąk harcerzy z 710. Drużyny Wędrowniczej "Kedyw" Betlejemskie Światło Pokoju - znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania.

- Dnia 16 grudnia br. harcerze z 710. Drużyny Wędrowniczej “Kedyw” im. gen. Stefana “Grota” Roweckiego w Legnicy wraz z Drużynowym phm Arturem Torbińskim przynieśli i przekazali Staroście Legnickiemu Adamowi Babuśce Betlejemskie Światło Pokoju. W wydarzeniu uczestniczyli Radni Powiatu Legnickiego. Starosta Legnicki Adam Babuśka z zamiarem tworzenia pokoju obiecał strzec i podtrzymać otrzymany płomień. Następnie złożył harcerzom świąteczne życzenia i podziękował za pomoc świadczoną przez harcerską brać - informuje legnickie starostwo.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalanego od lampki oliwnej w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. - To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami - tłumaczy Związek Harcerstwa Polskiego - Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

fot. Starostwo Powiatowe


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.