Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Szpital covidowy w Legnicy przepełniony. 62 nowe przypadki w powiecie legnickim

Autor admin
Data utworzenia: 01 grudzień 2021, 15:53 Wszystkich komentarzy: 0


Szpital covidowy w Legnicy przepełniony. 62 nowe przypadki w powiecie legnickim

- Ponad 100 osób przebywa w modułowym szpitalu covidowym, 10 z nich podłączonych jest do respiratorów - donosi portal lca.pl. Od 22 do 30 listopada w legnickim szpitalu zmarło 31 osób chorych na COVID-19.

W ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie u kolejnych 62 mieszkańców powiatu legnickiego oraz śmierć jednej osoby. Wykonano 178 testów. Na kwarantannie w powiecie przebywa 1020 osób.

Coraz więcej osób trafia do szpitala. W legnickim szpitalu modułowym wybudowanych dla pacjentów z COVID-19 przebywa już ponad 100 osób, z czego 10 jest podłączonych do respiratorów. Pod opieką Wojciecha Kowalika, szefa neonatologii znajdują się 4 noworodki, 3 podłączone są do respiratorów, ich stan jest bardzo poważny. Matki wszystkich czworga są chore na koronawirusa i zaraziły swoje nowo narodzone dzieci.

- Prowadzę w szpitalu oddział zakaźny, na którym jest około 90 łóżek, są cały czas zajęte. Są tam pacjenci w bardzo ciężkim stanie, także wymagający respiratora. Podłączenie pacjenta do respiratora nie daje gwarancji przeżycia. Około 15 do 20 procent z nich umiera. Wśród moich pacjentów od 15 do 18 procent stanowią osoby zaszczepione. Przebieg ich choroby jest łagodny. Ci pacjenci wychodzą ze szpitala po 5 – 7 dniach. Przez dwa miesiące, na moim oddziale gdzie było kilkaset osób leczonych, zmarła tylko jedna osoba zaszczepiona. Była to osoba, która miała 98 lat i różne schorzenia towarzyszące – mówi cytowany przez portal lca.pl Ryszard Kępa, szef modułowego szpitala covidowego, który zachęca jednocześnie wszystkich do szczepienia - Niestety, musimy „trenować” nasz ustrój, w związku z tym kolejne szczepienie wzmaga naszą odporność.

Do odwołania wstrzymane są przyjęcia na oddziały patologii ciąży neurologiczny z pododdziałem udarowym oraz chorób wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe do oddziału neurochirurgicznego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.