Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Burmistrzowskie nagrody dla nauczycieli [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 13 październik 2021, 19:55 Wszystkich komentarzy: 0


Burmistrzowskie nagrody dla nauczycieli [ZDJĘCIA]

Lokalnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej ciąg dalszy. W Domu Kultury świętowali dziś nauczyciele i dyrektorzy chojnowskich placówek oświatowych. Nie obyło się bez podziękowań, kwiatów oraz artystycznej niespodzianki w postaci występu Marcina Dańca.

Gratulacje i podziękowania chojnowskim nauczycielom przekazał burmistrz Jan Serkies. - Dziękuję, za to wszystko co robicie na rzecz chojnowskich dzieci i młodzieży. Dziękuję za naukę, dziękuję za osiągane wyniki, a muszę powiedzieć nieskromnie, że są one rewelacyjne - zaznaczył włodarz miasta - Nie byłoby tych wyników, gdyby nie Państwa praca w minionym roku szkolnym - dodał, przypominając że średnia wyników egzaminów klas ósmych w Chojnowie jest powyżej średniej krajowej i to pomimo trudności wynikających ze zdalnej nauki.

Tradycją chojnowskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej są burmistrzowskie nagrody dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników lokalnych placówek oświatowych. W tym roku odebrali je: Lucyna Spes - dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 1, Mariusz Szklarz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Małgorzata Cieśla - wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4, Agnieszka Barszczyk - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 4, Aneta Czapska - nauczycielka języka polskiego i angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4, Katarzyna Adamska - nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 3, Dorota Pisarska - nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 1, Ewa Kałużna - nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Elżbieta Ferenc - nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 3.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego - upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Od wielu lat w organizację święta włączają się lokalne samorządy, które chcą w ten sposób podziękować nauczycielom oraz pracownikom szkół za ich pracę.

Obchody zwieńczył występ Marcina Dańca, znanego satyryka i legendy polskiego kabaretu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.