Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Imię Orląt Lwowskich dla chojnowskiego Technikum. Jubileusz dwudziestolecia w PZS

Autor admin
Data utworzenia: 11 październik 2021, 08:57 Wszystkich komentarzy: 0


Imię Orląt Lwowskich dla chojnowskiego Technikum. Jubileusz dwudziestolecia w PZS

Powiatowy Zespół Szkół zapowiada uroczyste obchody dwudziestolecia istnienia szkoły. W ramach wydarzenia nastąpi nadanie lokalnemu Technikum imienia Orląt Lwowskich.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 12 października. Cykl wydarzeń zaplanowanych an ten dzień rozpocznie się o godzinie 9:00 od Mszy Świętej w kościele farnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła. O godzinie 10:00 w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się uroczysta akademia oraz uroczystość nadania technikum imienia Orląt Lwowskich.

Mianem Orląt Lwowskich określamy młodych obrońców polskiego Lwowa z lat 1918–1920, głównie w czasie wojny polsko-ukraińskiej (1918–1919), a także polsko-bolszewickiej, którzy stanęli do walk o miasto wobec braku we Lwowie regularnych oddziałów Wojska Polskiego. W skład oddziałów ochotniczych wchodzili studenci, robotnicy, urzędnicy, uczniowie, chłopcy i dziewczęta. W uznaniu bohaterskiej postawy i zasług mieszkańców Lwowa dla Polski miasto zostało – jako jedyne w Polsce – udekorowane przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Krzyżem Virtuti Militari.

O godzinie 12:00 Powiatowy Zespół Szkół zaprasza do auli przy ulicy Poźniaków, gdzie zaplanowany został montaż słowno-muzyczny "Chwycił karabin w dłoń małą".Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.