Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Zabawa na festynie promującym szczepienia. Mini dożynki w Konradówce [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 13 wrzesień 2021, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Zabawa na festynie promującym szczepienia. Mini dożynki w Konradówce [ZDJĘCIA]

Przy świetlicy w Konradówce odbył się kolejny festyn promujący szczepienia. Imprezę poprzedziło nabożeństwo w lokalnym kościele oraz krótka uroczystość dożynkowa.

- Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji - zaznaczył Wójt Andrzej Pyrz - Tak dawniej jak i dziś przypominają kolejnym pokoleniom, że dzięki pracy rolnika, codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb - dodał.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz gminy Chojnów, powiatu legnickiego oraz sejmiku wojewódzkiego. Chleb na ręce Wójta Gminy Chojnów przekazali starości tegorocznych dożynek - Ewelina Foryś oraz Maciej Tajchman, wybrani spośród lokalnych rolników, cieszący się autorytetem i uznaniem.

Jak tłumaczą organizatorzy, plany organizacji dożynek w pełnym wymiarze pokrzyżowała pandemia. Zorganizowana w Konradówce impreza to jednocześnie okazja do podziękowania rolnikom jak i próba zachęcenia do szczepienia się przeciwko COVID-19. W miejscowej świetlicy chętni mogli zostać zaszczepieni jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Sam festyn został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Szczepień przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich "Konrad i Piotrek".

Wybór miejsca organizacji pikniku dożynkowego nie był przypadkowy. To właśnie Konradówka w 2021 roku zdobyła zaszczytny tytuł Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej w plebiscycie organizowanym przez Urząd Marszłkowski Województwa Dolnośląskiego. Jego celem jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich, które staną się przykładem dla innych wsi do realizacji podobnych przedsięwzięć. Statuetka koguta dla Konradówki to zarazem dowód uznania dla lokalnej społeczności, która od wielu lat angażuje się w życie wsi, promowanie jej walorów i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Ostatnie lata to także szereg inwestycji związanych z Konradówką. Od kilku miesięcy wieś nad Skorą cieszyć może się nowoczesną świetlicą; remont przeszła również wieża i dach lokalnego kościoła, co zostało zrealizowane dzięki licznym dotacjom - zarówno z budżetów lokalnych samorządów jak i ze środków państwowych. Wczorajsza uroczystość była okazją do podziękowania za wsparcie tej inwestycji.

Gościem specjalnym wydarzenia był Tyberiusz "Tyberian" Kowalczyk - strongman, który poprowadził blok rekreacyjno - sportowy, w którym zmierzyć się ze sobą mogli zarówno dzieci jak i dorośli. Na miejscu nie zabrakło atrakcji dla dzieci, animacji i dmuchańców. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska gastronomiczne, pokazy straży pożarnej z Rokitek oraz występy artystyczne, m.in. Michalinek z Konradówki i Piotrowic oraz grupy tanecznej działającą pod opieką Gabrysi Zenki.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.