Query error chojnow.pl - „Bezpieczne wakacje” z Komisariatem Policji w Chojnowie
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Bezpieczne wakacje” z Komisariatem Policji w Chojnowie

Author: admin
Creation date: 23 May 2012, 14:14 All comments: 1


„Bezpieczne wakacje” z Komisariatem Policji w Chojnowie

23 maja br. około godziny 10:00 najmłodsi mieszkańcy Chojnowa uczęszczający do miejscowego Przedszkola nr 3 z grup Krasnali i Motylków wzięły udział w pouczającym spotkaniu z Dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Chojnowie, ratownikiem wodnym oraz przedstawicielem straży granicznej z czworonożnym wspólnikiem.

Spotkanie dotyczyło aktualnego tematu – bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Policja informowała jak zachować się podczas stresujących i niebezpiecznych sytuacji, które podczas wyjazdu czy pobytu w domu w czasie wolnym mogą mieć miejsce.

Na temat zachowania bezpieczeństwa w trakcie zabaw na basenie czy otwartych powierzchniach wodnych opowiedział sympatyczny ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia. Dzieci dowiedziały się jak reagować gdy zobaczą zagrożenie, ale również jak zachować się gdy niebezpieczeństwo dotknie ich osobiście.


Na koniec spotkania w komisariacie krótką pogadankę wzbogaconą pokazem zaprezentował przedstawiciel straży granicznej. Pomagał mu dzielny pomocnik poszukiwań narkotyków na czterech łapach – włochaty funkcjonariusz, owczarek niemiecki. Dzieci były nim zachwycone!


Na koniec przedszkolaki otrzymały gry oraz materiały edukacyjne, dzięki którym w trakcie zabaw zapoznają się z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji oraz poznają numery alarmowe.


Po pogadance w czterech ścianach dzieci wraz z funkcjonariuszami policji oraz zaproszonymi gośćmi wyszły przed budynek. Miały okazję pogłaskać cieszącego się ogromnym zainteresowaniem czworonoga, zasiąść za kierownicą policyjnego auta oraz pojazdu straży granicznej. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć w czapce policyjnej, czy przy „akompaniamencie” policyjnego „koguta”.

Po raz kolejny sprawdziła się znana zasada - edukacja przez zabawę przynosi najlepsze efekty!Comments

No proszę i coś się dzieje. Dla maluchów nie mala atrakcja.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.