Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Opłata śmieciowa - ankieta dla mieszkańców Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 12 kwiecień 2012, 09:51 Wszystkich komentarzy: 2


Opłata śmieciowa - ankieta dla mieszkańców Chojnowa

Od początku 2012 r. w Polsce obowiązuje ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Gmina w ciągu 18 miesięcy od 1 stycznia br. ma obowiązek wcielić w życie nowy system gospodarki odpadami komunalnymi – przejąć odpowiedzialność za odpady oraz ustalić stawkę opłat dla mieszkańców za odbiór oraz zagospodarowanie odpadów. Do 30 czerwca 2013 r. mieszkańcy mają wybór – jeśli gmina wprowadzi nowy system – korzystać z dotychczasowej umowy lub przyjąć nowe zasady.

Nowy system wprowadza spore zmiany w gospodarce odpadami. Dzięki niemu mieszkańcy gminy nie będą musieli zawierać indywidualnych umów z firmami odbierającymi odpady – obowiązek ten spocznie na gminie. Wiąże się to z koniecznością przeprowadzania przetargów przez gminy na odbiór odpadów i pobieranie opłat od swoich mieszkańców na ten cel.

Teraz to gmina ustalać będzie stawkę oraz sposób naliczania opłat za odbieranie odpadów. Opłata zależeć będzie od ilości mieszkańców oraz stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przeliczeniu na mieszkańca miasta.
Każdy właściciel nieruchomości będzie musiał wypełnić deklarację oraz zgłaszać każdorazową zmianę wysokości miesięcznej opłaty (np. związanej z zamieszkaniem nieruchomości przez nowego lokatora). Termin oraz częstotliwości opłaty śmieciowej ustali Rada Miejska.

Burmistrz jest zobowiązany zorganizować przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, albo przetarg na odbieranie i zagospodarowanie tych odpadów.

Urząd Miasta Chojnowa prezentuje swoim mieszkańcom ankietę, na podstawie której opracowane zostaną nowe zasady i regulaminy gospodarki odpadami.

Ankietę dostarczyć należy do 20 maja br. drogą elektroniczną (urzad.miejski@chojnow.eu) bądź osobiście do Biura Obsługi Petenta Urzędu Miejskiego Chojnów. Ankiety odbierać będzie również upoważniona osoba w lokalu mieszkalnym

Wypełnij ankietę

Źródło: komunikaty.chojnow.euKomentarze

kto z użytkowników forum wypełnił ankietę ?

czy burmistrz już przeprowadził przetarg na śmieci ?

zgłoś komentarz
Do 30 czerwca 2013 r. mieszkańcy mają wybór – jeśli gmina wprowadzi nowy system – korzystać z dotychczasowej umowy lub przyjąć nowe zasady
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.