Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Najlepsi sportowcy z gminy Chojnów nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu w Rokitkach [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 23 luty 2019, 00:18 Wszystkich komentarzy: 0


Najlepsi sportowcy z gminy Chojnów nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu w Rokitkach [ZDJĘCIA]

Już po raz ósmy Urząd Gminy Chojnów oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie postanowiło uhonorować najlepszych zawodników, trenerów, działaczy sportowych i sponsorów wspierających lokalny sport organizując Galę Mistrzów Sportu Gminy Chojnów. W trakcie uroczystości, która odbyła się w Rokitkach poznaliśmy nazwiska tych, którzy swoje serce oddali przeróżnym dyscyplinom sportowym, poczynając od piłki nożnej, poprzez siatkówkę, kolarstwo, akrobatykę, jeździectwo, strzelectwo, taniec, kolarstwo czy timbersport.

- W jakimś stopniu wzorujemy się na największych galach sportowych. Być może, że organizacyjnie nie dorośliśmy do gali ogólnopolskiej ale uważam, że emocjonalnie i towarzysko jesteśmy w ścisłej czołówce europejskiej. Sam fakt że jest to tak długa tradycja świadczy o tym, że jest wskazane i potrzebne organizowanie tego typu imprez - zaznacza Janusz Cygan - prowadzący galę i zarazem osoba, która od kilkudziesięciu lat nadzoruje działalność gminnych klubów sportowych - Gala Mistrzów Sportu jest cudowną okazją żeby podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom klubowym, sponsorom, wyróżnić tych którzy rok 2018 zakończyli z sukcesami sportowymi - a jest takich nie mało - dodaje.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz gminy - zastępca wójta Grzegorz Styrkowiec oraz przewodniczący Rady Gminy Bogdan Styrkowiec. Na miejscu nie zabrakło również Stanisławy Pakos - przewodniczącej Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Gala rozpoczęła się od złożenia podziękowań działaczom klubowym oraz wyróżnienia sponsorów lokalnego sportu, wśród których znaleźli się m.in. Grzegorz Pawłowski, Janusz Tera, firma SONAC Osetnica, Agata Urszulak, Renata Gawron, Robert Szymański, Robert Oleś, Władysław Jamroz, Andrzej Borkowski, Jan Tokarz i Ryszard Kajper. Słowa uznania za działalność klubową skierowane zostały w kierunku Mariusza Gawrona, Tomasza Olbrycha, Mariusza Nawrockiego i Wiesława Apanasewicza.

Głównym punktem wydarzenia było nagrodzenie sportowców, którzy w minionym roku odnosili sukcesy - a tych pomimo niżu demograficznego nie brakuje. Gmina Chojnów od dziesięcioleci szczyci się sukcesami klubów jeździeckich z Jaroszówki, jej dumą jest gminna liga siatkarska a w ostatnich latach coraz więcej osób z naszego rejonu zaczyna swoją przygodę (z sukcesami) w akrobatyce sportowej. Jeździectwo, siatkówka i akrobatyka to jednak nie wszystko...


Statuetkę za zajęcie VII miejsca odebrał zawodnik OSP Czarni Rokitki Krzysztof Majewski, który w 2018 roku zajął IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Timpersports. - Wielki zawodnik i posturą i hartem ducha. Jego pojawienie się śmiało możemy nazwać sportowym come back po poważnej kontuzji - zaznaczył Janusz Cygan.

Na VI miejscu w gminnym plebiscycie znalazła się mieszkanka Niedźwiedzic Lidia Janczak, reprezentantka zespołu tanecznego Balbinki i Quest Legnica. - Lidia to bardzo młoda zawodniczka uprawiająca specyficzną i charakterystyczną dyscyplinę, łączącą elementy akrobatyki i tańca, wymagającą nadzwyczajnej sprawności fizycznej i wyczucia akrobatycznego.

Miejsce V zajął mieszkaniec Goliszowa Sławomir Opiela, reprezentant zupełnie nowej dyscypliny na terenie gminy Chojnów - odmiany strzelectwa określanej jako HFT. W ubiegłym roku w poszczególnych kategoriach zdobył IV miejsce w Mistrzostwach Świata, został wicemistrzem Polskim oraz zdobył Puchar Polski. W sportowych zmaganiach reprezentuje Dolnośląską Grupę Strzelectwa Terenowego "Beaver".

Tuż za podium uplasowała się Małgorzata Światłoń-Szydełko - koszykarka, siatkarka, pływaczka, biegaczka, kolarka, uczestniczka wielu maratonów szosowych i pływackich, zawodów triathlonowych i biegów długodystansowych. W 2018 roku jako siatkarka Czarnych Rokitki i reprezentantka gminy Chojnów wraz z koleżankami zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk LZS.

Miejsce III i II należało do młodych zawodników reprezentujących barwy ZTA Aurum Złotoryja. Na najniższym stopniu "podium" stanęła mieszkanka Okmian Emilia Dziurbiel, która w 2018 roku zajęła IV miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów; ponadto zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska oraz została IV zawodniczką Grand Prix Polski. Statuetkę za zajęcie drugiego miejsca odebrał mieszkaniec Starego Łomu Krzysztof Urszulak, dla którego miniony rok należał do niezwykle udanych. Młody akrobata może pochwalić się sukcesami na Międzynarodowych Turniejach oraz zajęciem I miejsca na Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Sportowcem roku gminy Chojnów uznana została mieszkanka Jerzmanowic Alicja Marciniec. Zawodniczka klubu UKKS Oriens Chojnów specjalizuje się w kolarstwie a szczególnie bike maratonach. W klasyfikacji generalnej Bike Maratonu - największego cyklu imprez rowerowych w Polsce zajęła I miejsce w kategorii K3 po drodze wygrywając 5 wyścigów na Dolnym Śląsku. Alicja jest jednocześnie trenerką i wychowawczynią dzieci w swoim klubie.

Osobne statuetki tradycyjnie powędrowały do najlepszego piłkarza, siatkarza i trenera. W tej pierwszej kategorii nagrodzony został reprezentant Zrywu Stary Łom Daniel Gruszecki, który zyskał uznanie jako doświadczony, bardzo solidny i niezawodny piłkarz. Mieszkaniec Starego Łomu jest podporą i ostoją swojej drużyny, która w 2018 roku zadebiutowała na boiskach gminy Chojnów.

Najlepszym trenerem 2018 roku uznano mieszkańca Rokitek Wiesława Apanasewicza, trenera klubu JKS Jaroszówka. - Wiesław Apanasewicz to legenda jeździectwa na terenie gminy Chojnów. Niekwestionowany fachowiec, znawca koni i sportów jeździeckich - zaznacza Janusz Cygan - Przez wiele lat wychowawca młodych talentów, w tym własnych dzieci i wnuków - dodaje.

Statuetkę dla najlepszego siatkarza odebrał mieszkaniec Starego Łomu Krystian Wencel. Osoby dokonujące wyboru zawodników zwróciły uwagę na rewelacyjne warunki fizyczne zawodnika podparte doświadczeniem, umiejętnościami i inteligencją boiskową. Krystian Wencel jest filarem swojej drużyny, która również dzięki niemu, nie ma sobie równych w gminie Chojnów. Zawodnik oprócz statuetki odebrał również piłkę, na której swój podpis złożył Giba - brazylijski siatkarz, uznany za najlepszego zawodnika mundialu w 2006 roku.

Gala Mistrzów Sportu stanowiła również okazję do podsumowania rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Siatkowej, która zakończyła się zwycięstwem siatkarzy ze Starego Łomu. Srebrne medale powędrowały do zawodników LZS Gołocin, natomiast brązowe to reprezentantów klubu Brenna Biskupin.

Ostatnim punktem uroczystości było tradycyjne wręczenie statuetek dla trzech działaczy sportowych z gminy Chojnów. Tym razem wyróżnienia odebrali Małgorzata Światłoń-Szydełko (Czarni Rokitki), Rafał Jakubowski (Impet Czernikowice) oraz Michał Krakowski (LZS Biała).

Wydarzenie zostało uświetnione pokazem akrobatycznym w wykonaniu zawodników klubu Aurum Złotoryja, pochodzących z terenu gminy Chojnów. Przed publicznością w Rokitkach zaprezentowali się podopieczni trenera Leszka Antonowicza - czwórka chłopców i dwójka dziewcząt.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.