Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Udział chojnowskich lektorów i ministrantów w halowej piłce nożnej

Autor Maciek
Data utworzenia: 21 marzec 2012, 08:34 Wszystkich komentarzy: 1


Udział chojnowskich lektorów i ministrantów w halowej piłce nożnej
Jak wiadomo czasopismo KNC corocznie organizuje turniej piłki halowej dla służby liturgicznej. Są to Mistrzostwa Polski. Aby zagrać w finałach należy wziąć udział w eliminacjach. Eliminacje dokonują się w poszczególnych rejonach w naszym wypadku był to obwód legnicki. Lektorzy z chojnowskich parafii oraz ministranci z Parafii Niepokalanego Poczęcia wraz z ks. Dominikiem wybrali się na zawody.

Turniej składał się z trzech grup wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie. Lektorzy reprezentowali najstarsza grupę wiekową. W zawodach udział wzięło cztery drużyny w tym dwie z Legnicy, Prochowice oraz Chojnów. Pierwszy mecz lektorzy wygrali 3:0 z jedną z drużyn legnickich, drugi przegrali 4:0 natomiast w decydującym starciu wygrali 2:1 z Prochowicami. Dzięki temu udało się osiągnąć pierwsze miejsce. Tym samym nasi reprezentanci oczekują na finał regionalny, który odbędzie się w Legnicy 21/04. Finały Mistrzostw Polski planowane są na czerwiec.

W młodszej grupie wiekowej ministranci zajęli drugie miejsce wśród ośmiu drużyn. Niestety nie udało się awansować do dalszych rozgrywek, gdyż tylko pierwsze miejsce było premiowane.Komentarze

Gratulacje dla lektorow i ksiedza Dominika!!! To teraz czas zrobic turniej w chojnowie.BURMISTRZU pare groszy przelac na puchary ,zawolac Andrzeja magistra i gramy na ORLIKU OCZYWISCIE,KTORY JEST JUZ W KONCU OTWARTY!!!!!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.