Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie w Chojnowie za nami!

Autor admin
Data utworzenia: 17 wrzesień 2012, 18:52 Wszystkich komentarzy: 22


Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie w Chojnowie za nami!

174 zawodników w tym ponad 150 licencjonowanych z odległych miejsc Polski takich jak chociażby Pszczyna, Lublin, Tychy, Kórnik, Opole czy Kartuzy, 11 kategorii plus wyścigi dla dzieci oraz dorosłych amatorów, niezliczona ilość uśmiechu i ogromna frajda z zabawy – tak pokrótce prezentują się statystyki pierwszej edycji Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa, które odbyły się w naszym mieście w ostatnią sobotę. Rynek na osiem godzin zamienił się w tor kolarski, parking był stoiskiem dla retro-pojazdów, przy Dużym Kościele stały dmuchańce pełne bawiących się dzieci, a na koniec wszystkiego wjechała ekipa Quad-Cross Chojnów.

Sobotnie zawody kolarskie rozpoczęły się od startu najmłodszych. Dzieci w pięciu kategoriach paliły „gumy” dzielnie walcząc o zwycięstwo. Wszyscy startujący otrzymali nagrody.


Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Roczniki 2008-2009:
1. Tomasz Korba
2. Kinga Zapała
3. Hubert Begier

Roczniki 2006-2007:
1. Paulina Fudala | Jakub Rudyk
2. Gosia Koleśnik | Jakub Jasiński
3. Alicja Gerak | Wiktor Szklarz

Roczniki 2003-2005:
1. Kasia Łajus | Dominik Kwiatkowski
2. Oliwia Sypień | Mateusz Spychała
3. Ola Krowicka | Michał Skalski

Roczniki 2000-2002:
1. Ania Szewczyk | Dawid Hołodowski
2. Ola Kwiatkowska | Maciej Galez
3. Marysia Łajus | Karol Hołodowski

W międzyczasie na parkingu królowały pojazdy z poprzednich epok cieszące się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Do Chojnowa poza miejscową ekipą OldTimer przybyły maszyny z Legnicy czy Lubina. Prawdziwą gwiazdą, prawie legendą okolicznej retro-miłości był pan Kościk z Goliszowa, który pasją do starych motorów i samochodów zaraża przyszłe i poprzednie pokolenia. Przy okazji tej wystawy odbył się również konkurs na najatrakcyjniejszy pojazd zaprezentowany tego dnia w Chojnowie.

Parking był miejscem „styku” poprzedniej i obecnej epoki. Poza wiekowymi pojazdami swoje najnowsze „cudeńka” motoryzacyjne zaprezentował Peugeot, który był również pilotem wyścigu kolarskiego.


Po chodniku wśród dzieci i dorosłych przechadzał się komisarz lew, który stał na czele oddziałów policji odpowiedzialnych wespół ze strażą pożarną za bezpieczeństwo podczas imprezy.

Na wysokości Dużego Kościoła, na najmłodszych kolarzy i gości zawodów czekały niemałe atrakcje – zupełnie darmowe wielkie dmuchańce – krokodyl, ring bokserki, na głodnych stoisko z makaronami, pyszna pizza na grubym cieście prosto z Piccolo Mondo czy kebab od Śmiecha – po raz ostatni w Chojnowie i coś specjalnie dla sportowców – stoisko z medycyną naturalną, ziołolecznictwem.


Jednak to co najważniejsze tego dnia – Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie – rozpoczęło się w samo południe, o godzinie 12.00. Na zawodników czekała wymagająca trasa, na którą wielu zdążyło ponarzekać jeszcze przed startem. 1100 metrów, w tym długi odcinek kostką granitową – jak się później okazało – doprowadził do kilku drobnych wypadków.

Poza wyścigiem licencjonowanych zawodników na starcie stanęli również kolarze-amatorzy, w tym 6 na 16 jadących z Chojnowa w kategorii OPEN.


Niespodziewaną atrakcją był również ślub odbywający się w Dużym Kościele – para młoda przejechała trasą kolarską, kolarze zrobili bramę, a wystawcy podarowali nowożeńcom domowe ciasta.

Sobotni wyścig był doskonałą okazją by zobaczyć w jakiej formie są nasi zawodnicy z miejscowego klubu UKK Oriens MTB. Jak nazwa klubuwskazuje, szosa nie jest terenem, na którym czują się najlepiej, jednak mimo to pokazali się z dobrej strony. Widoczny był brak Przemka Kaczmarka naszego najlepszego zawodnika, który boryka się z ciężką kontuzją,


Najlepiej z naszych zawodników pojechała Alicja Gałas, zajmując drugie miejsce w kategorii Żakinia. 4, 5 i 8 miejsce wśród Młodziczek zajęły odpowiednio: Sandra Traczyk, Aleksandra Baranowska i Nikola Pawlikowska. Karol Rokus był 11, Kamil Jędraszczyk 17 w swojej kategorii (Młodzik). Nieco gorzej poszło Jankowi Konarzewskiemu, który był poza osiemnastką bez dubli.

Na zakończenie Rynkiem zawładnęły mechaniczne rumaki prowadzone przez zaprzyjaźnioną ekipę Quad-Cross Chojnów, które zawładnęły sercami najmłodszych.


Mimo kilku problemów technicznych sobotnie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa można uznać za udane, szczególnie, że był to nasz, czyli organizatorów debiut w tej materii. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do powstania święta kolarskiego w Chojnowie. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się w organizacje sobotniej imprezy, szczególnie wolontariuszy, którzy w pocie czoła starali się aby ten dzień zapadł w pamięci uczestników oraz widzów z jak najlepszej strony. Dziękujemy klubom kolarskim za przybycie – na starcie stawiły się ekipy z całej Polski! Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i z nadzieją piszemy – do zobaczenia!

Wyniki Ogólnopolskiego Kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa


Więcej zdjęć z sobotniej imprezy znaleźć można m.in.:


Komentarze

Świetna impreza,dawno w Chojnowie nie było podobnej,ukłon w kierunku organizatorów . Ilość startujących zawodników przerosła wszelkie oczekiwania , naprawdę było super.
zgłoś komentarz
Zawodnicy dopisali,za to wspaniali chojnowscy mieszkańcy nie,bo za dużo oglądających nie było.Przecież na rynek tak daleko jest.Popieram-udana impreza i fajna sprawa,że przeprowadzono konkurencje także dla kilkulatków.Chwała rodzicom,że zaszczepiają pasje rowerową swoim pociechom,bo to wspaniała sprawa.
zgłoś komentarz
Ostatnie imprezy organizowane przez tzw."Dom kultury" i UM skutecznie zniechęciły mieszkańców do zabawy w Naszym mieście.Większość Chojnowian pewnie myślała ,że będzie to jedna z tych nieszczęsnych imprez a tu proszę niespodzianka , nie dość ,że było świetnie to jeszcze atrakcje dla najmłodszych za darmo.Dla osób , które z ramienia UM są odpowiedzialne za organizację wszelkiego rodzaju imprez w Chojnowie " PATRZCIE I UCZCIE SIĘ"
zgłoś komentarz
Jak dla mnie to jak na Chojnów super impreza. Trzeba przyznać, że organizator solidnie popracował nad całością. Dzieci były bardzo zadowolone z darmowych nagród. Brawa dla organizatorów. Byłem wręcz zdziwiony słysząc nazwy klubów z całej Polski. Narzekania co do trasy okazały się zbyteczne. Kolarze znakomicie radzili sobie na kostce. Rynek - pustynia się nadał.
zgłoś komentarz
To kto w końcu to zorganizował Urząd Miasta czy Klub UKK i Portal? Jak to było? Już miałem pochwalić UM za "w końcu udaną imprezę".
zgłoś komentarz
Z tego co wiem głównymi organizatorami był UKK i Portal , z racji tego ,że zawody odbyły się w Naszym mieście wiec oczywiście o puchar Burmistrza ,który rzucił parę groszy i kupił puchary ale tak trzeba więc tak musi być.Najważniejsze ,że się udało.
zgłoś komentarz
"Ostatnie imprezy organizowane przez tzw."Dom kultury" i UM skutecznie zniechęciły mieszkańców do zabawy w Naszym mieście..." ta wypowiedź @sunshine powala ,trafia w sedno sprawy i podpisuję się pod nią obiema rękoma i nogami :)
zgłoś komentarz
Z tego co wiem,to głównym organizatorem był klub,ale największą robotę zrobił portal.Co zrobił urząd nie wiem,ale pewnie najmniej,
zgłoś komentarz
W organizacji brali też udział rodzice zawodników UKK , w Ich stronę również ukłony .
KAWAŁ DOBREJ ROBOTY.
zgłoś komentarz
"Ostatnie imprezy organizowane przez tzw."Dom kultury" i UM skutecznie zniechęciły mieszkańców do zabawy w Naszym mieście..." ta wypowiedź @sunshine powala ,trafia w sedno sprawy i podpisuję się pod nią obiema rękoma i nogami :)
+1 czy jak to sie pisze. podpisuje sie rencami i girami pod tym i ja. jesli jest tak jak piszecie ze robote odwalil portal i klub oriens to chce wiecej imprez przez nich organizowanych bo az milo bylo pojawic sie w miescie i nawet na zdjeciu sie znalezc bez zbednego wstydu ze uczestniczylo sie w kolejnej marnej imprezie. brawo brawo brawo
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform