Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
 • Polish
 • English
Cuprum Noc Zakupów
 • Xantos
  • Xantos
 • OLA PHU
  • OLA PHU

Ostatnie gazetki

 • Gabinety Lekarskie
  • Gabinety Lekarskie
 • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

08 listopad 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 2
Ligowy szlagier w Chojnowie. Chojnowianka podejmie Zamet!

W najbliższą sobotę 9 listopada na Stadionie Miejskim w Chojnowie odbędzie się mecz, na który czekają wszyscy. Aktualny lider, Chojnowianka podejmie drugi w tabeli Zamet Przemków. Ewentualne zwycięstwo przybliży biało-niebieskich do zdobycia pierwszego miejsca w jesiennych rozgrywkach. Początek szlagieru o godzinie 13!

08 listopad 2013, Gimnazjum nr 1 , Wszystkich komentarzy: 0
Obóz naukowy w Szklarskiej Porębie

W minionym tygodniu połowa Gimnazjum nr 1 w Chojnowie gościła w Szklarskiej Porębie. W dniach 28-31 października 2013 roku odbywał się tam obóz naukowy. Przez cztery dni uczniowie naszego gimnazjum nabywali umiejętności z zakresu edukacji regionalnej, języka angielskiego, przedmiotów przyrodniczych i śpiewu. Umiejętności te wykorzystali podczas wieczornicy, biegu patrolowego oraz ekspedycji górskiej. Były też rozgrywki sportowe i dyskoteki.

07 listopad 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 3
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 5

Witam! W dzisiejszym artykule omówimy sobie dekorację rzeźbiarską Zamku Piastów Brzesko-Legnickich (obecnego Muzeum Regionalnego) oraz kaplice cmentarne nawiązujące do architektury starożytnej Grecji. Pojawią się waśnie rodzinne, odniesienia do Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dwa interesujące miasta greckie – Olimpia i Delfy. Zapraszam do świata sztuki!

07 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Patriotyzmu w PZS - zapraszamy chojnowian do uczestnictwa!

Już po raz trzeci Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprasza wszystkich chojnowian do uczestnictwa w Tygodniu Patriotyzmu. Przez pięć dni uczniowie szkoły wraz z nauczycielami świętować będą ten szczególny dla naszego kraju czas - upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

07 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Maszkarony im nie straszne. Rozdajemy wejściówki do Kina Helios!

W ostatnim konkursie mieli Państwo odgadnąć z jakiego budynku pochodzi prezentowany na zdjęciu maszkaron. Zadanie nie było łatwe. Na szczęście znalazło się kilku śmiałków, którzy sobie z nim poradzili. Można powiedzieć, że maszkarony im nie straszne. Dostrzegają je, doceniają, potrafią zlokalizować na mapie naszego miasta.

07 listopad 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 3
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład XI: Co z farbami?

Zużyć. To prawda. Im więcej zużyjemy farby, tym mamy mniejszy problem. Niemniej jednak producenci farb zapominają, że na opakowaniu powinna znaleźć się stosowna informacja o dalszym postępowaniu z opakowaniem. To nie ważne, że nie lubimy czytać i znamy się na wszystkim. Są wśród nas dociekliwi. Czasami nawet gdybyśmy chcieli, to jest problem. Małe, czarne litery na ciemnofioletowym tle. Też ktoś pomyślał. Producent zadbał o nasze oczy.

06 listopad 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Witelon Jam Session

Od kilku lat w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy można słuchać koncertów w ramach „Witelon Music Night”. Impreza odbywa się cyklicznie raz w miesiącu.

06 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Obchody Święta Niepodległości w Chojnowie

Poznaliśmy program obchodów Święta Niepodległości w Chojnowie. 11 listopada, podobnie jak rok temu, działania podzielone zostały na 3 części. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

06 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
eTwinning w chojnowskiej „Czwórce”

Program eTwinning to sposób na współpracę szkół europejskich oparty na komunikacji z wykorzystaniem nowych technologii. W jego ramach uczniowie i nauczyciele wykorzystują globalną sieć do współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Chojnowska Szkoła Podstawowa nr 4 z początkiem października zaczęła realizować projekt „Xmas cards and traditions" w ramach programu współpracy szkół eTwinning.

05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbadaj się pod kątem osteoporozy

Na osteoporozę cierpi na świecie około 200 mln ludzi. Jest to choroba, która niszczy kości prowadząc do złamań, kalectwa, a nawet śmierci. Dwa tygodnie temu obchodziliśmy Światowy Dzień Osteoporozy, rozpoczynający kampanię poświęconą podnoszeniu świadomości na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości. Już za tydzień przy legnickim szpitalu stanie osteobus, w którym każdy będzie mógł się zbadać pod kątem wykrycia tej groźnej choroby.

05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Szkice: dwie perspektywy"

Wszystkich miłośników sztuki plastycznej zapraszamy w piątek na wernisaż wystawy „Szkice: dwie perspektywy”. Goście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie zobaczą prace Magdy i Marty Kociuba. Galeria Młodych zaprasza!