Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

22 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Harkawy wicemistrzem Polski!
W niedzielę w Świdnicy zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Były to oficjalne Mistrzostwa Polski. Blisko 160 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o medale. Kacper Harkawy - reprezentant Champion Chojnów po raz kolejny został wicemistrzem Polski zdobywając srebrny medal.
22 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na 65 km autostrady

Dzisiaj około godziny 7 rano na 65 km autostrady A4 pomiędzy zjazdem na Krzywą/Legnicę/Bolesławiec a zjazdem na Jadwisin/Witkówek doszło do wypadku. Bus zderzył się z ciężarówką. Na szczęście w busie jechał tylko kierowca bez pasażerów. W wypadku jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Na chwilę obecną ruch na autostradzie w kierunku Wrocławia został przywrócony i odbywa się jednym pasem.


21 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na Święto Sportu w Rokitkach
W najbliższa niedzielę, 27 lipca zapraszamy na Święto Sportu, które w tym roku odbędzie się w Rokitkach. Program przewiduje start o godzinie 12.00. Uczestnicy imprezy mogą liczyć na liczne konkurencje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, stoiska gastronomiczne, handlowe oraz atrakcje dla dzieci. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
21 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianin dowodzi w Chocianowie
Podkomisarz Tomasz Jagielski, który do 30-go czerwca br. był zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Chojnowie, od 1-go lipca objął obowiązki Komendanta Policji w Chocianowie.
21 lipiec 2014, Piotr Miskiewicz, Wszystkich komentarzy: 1
Castle Party 2014
Bolków to niewielkie, bo około 5 tys. miasteczko w pobliżu Jawora. Posiada jednak okazały gotycki zamek. To niewątpliwie turystyczna atrakcja. Na tyle też atrakcyjny obiekt, że od 1997 r., na stałe tam zakotwiczył Castle Party – Dark Independent Festiwal.
21 lipiec 2014, podinsp. Sławomir Masojć, Wszystkich komentarzy: 2
 O krok od tragedii. Policjant uratował tonącego. Funkcjonariusz legnickiej Policji spędzał wolną niedzielę na plaży ośrodka wypoczynkowego w Rokitkach. W pewnym momencie zauważył kobietę, która krzycząc wbiegła do wody. Kobieta wskazywała na postać mężczyzny, który tonął. Policjant wraz ze swoją żoną ruszyli na pomoc. Zanurkował w miejsce, gdzie po raz ostatni widział wystające z wody ręce tonącego.
21 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostrzeżenie - burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydałoostrzeżenie meteorologiczne zasięgiem obejmujące całe województwo dolnośląskie. Mowa jesto silnych burzach z gradem.

Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie burz z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 mm do35mm, lokalnie około 60mm. Porywy wiatru towarzyszące burzom osiągać będą około80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.Ważność: od godz. 10:00 dnia 21.07.2014 do godz. 04:00 dnia 22.07.2014


21 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Płonące dzikie wysypiska śmieci

W nocy około godziny 21.25 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o podpaleniu dzikiego wysypiska śmieci w Konradówce. W akcji uczestniczyła jedna jednostka PSP z Chojnowa. Zaraz po tym zdarzeniu około godziny 21.54 otrzymano kolejne zgłoszenie – tym razem o podpaleniu dzikiego wysypiska śmieci w Budziwojowie. Na miejsce wezwano wszystkie zastępy PSP z JRG z Chojnowa oraz zastęp OSPz Jaroszówki. Według informacji uzyskanych od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy zgłaszający prawdopodobnie widział osobę odpowiedzialną za podpalenie. Sprawa została przekazana na policję.

19 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 14
Tragedia na kąpielisku w Rokitkach

W nocy z piątku na sobotę grupka młodych mieszkańców powiatu lubińskiego przyjechała na niestrzeżone kąpielisko w Rokitkach. Podczas zabawy dwie dziewczyny weszły do wody, po chwili jedna z nich straciła z oczu swoją koleżankę. Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej z Chojnowa, Jaroszówki oraz z Legnicy. Poszukiwania zaginionej dziewczyny nie przyniosły jednak rezultatów. Z powodu później godziny akcja ratownicza musiała zostać wstrzymana aż do rana. Dzisiaj na miejsce udała się ekipa strażaków z sonarem, którym niestety udało się wyłowić ciało zaginionej.
18 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Linia kolejowa Chojnów - Rokitki - co na to UMWD?
W związku z odpowiedzią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na nasze zapytanie dotyczące linii kolejowej Chojnów – Rokitki przekazujemy Państwu uzyskane informacje.
18 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Uwaga! Ograniczenie do 40 km/h przy ul. Parkowej
Przy skrzyżowaniu ulic Parkowej, Asnyka oraz Złotoryjskiej czyli na trasie z Legnicy do Bolesławca drogi krajowej nr 94 na wysokości "zamkniętego mostu" postawiono znak ograniczający prędkość do 40 km/h. Właśnie w tym miejscu został zerwany asfalt i trwają prace remontowe nawierzchni. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności.
Sklep Bigform