Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dlaczego zostałem satyrykiem? Nowa wystawa w Domu Kultury zainaugurowana

Autor admin
Data utworzenia: 09 październik 2018, 15:54 Wszystkich komentarzy: 0


Dlaczego zostałem satyrykiem? Nowa wystawa w Domu Kultury zainaugurowana

6 października chojnowski Dom Kultury gościł wernisaż wystawy "Dlaczego zostałem satyrykiem?", organizowanej przy współpracy z Legnickim Centrum Kultury. Ekspozycja składa się z rysunków Stanisława Gajewskiego i artystów skupionych w Polskim Oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Satyryków FECO Poland.

W tematykę prezentowanych prac, gości wernisażu wprowadził Grzegorz Szczepanik - dyrektor Legnickiego Centrum Kultury. Niestety, z przyczyn nagłych, na wydarzeniu zabrakło Stanisława Gajewskiego - autora części prac prezentowanych w Domu Kultury i współzałożyciela Polskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Satyryków FECO Poland. Artysta gościł jednak w naszym mieście 4 października, kiedy to pod jego okiem w odbyły się warsztaty artystyczne z rysunku satyrycznego, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Chojnowa.

Stanisław Gajewski jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jako artysta zajmuje się rysunkiem satyrycznym; prowadzi warsztaty z ilustracji i plakatu. Zawodowo jest związany z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Uczestniczył w ponad stu wystawach krajowych i zagranicznych - w tym zbiorowych i indywidualnych.

Polski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Satryków FECO Poland, którego współzałożycielem jest Stanisław Gajewski, to grupa, która za swój najważniejszy cel postawiła sobie podniesienie rangi satyry w sztukach plastycznych oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz pokazania tego, co się w polskiej satyrze dzieje. Do grupy należą m.in. Tomasz Broda, Agata Dudek, Stanisław Gajewski, Jerzy Głuszek, Sebastian Kubica, Małgorzata Lazarek, Grzegorz Szumowski, Magdalena Wosik czy Zenon Żyburtowicz.

Na ścianach Domu Kultury, oprócz dzieł wyżej wymienionych artystów, oglądać możemy także prace przygotowane przez uczniów chojnowskich szkół podczas niedawnych warsztatów.

Wystawę "Dlaczego zostałem satyrykiem?" będziemy mogli oglądać w Chojnowie do końca października.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.