Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Rusza trzecia edycja Letnich Koncertów Organowych

Author: admin
Creation date: 10 August 2018, 10:31 All comments: 0


Rusza trzecia edycja Letnich Koncertów Organowych

Już w najbliższą niedzielę kościół św. Apostołów Piotra i Pawła gościć będzie pierwszy z dwóch koncertów zorganizowanych w ramach trzeciej edycji Letnich Koncertów Organowych. W gotyckich murach chojnowskiej fary wybrzmi muzyka w wykonaniu Jakuba Harasia.

Na wydarzenie zapraszają Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie oraz Grzegorz Gapski - radny powiatu legnickiego.

Pierwsza edycja Letnich Koncertów Organowych odbyła się z inicjatywy Grzegorza Gapskiego w 2016 roku. Wydarzenie co roku gromadzi miłośników muzyki klasycznej i organowej.

W ramach trzeciej odsłony odbędą się dwa koncerty. 12 sierpnia o godzinie 19:00 zaprezentuje się Jakub Haraś, natomiast 26 sierpnia przed chojnowską publicznością wystąpi Jakub Tarka.

Jakub Haraś urodził się w 1997 roku w Lubinie. Swoją naukę gry na organach rozpoczął w 2011 roku pod kierunkiem Marka Fronca w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Na swoim koncie ma udział m.in. w IV Ogólnopolskim Konkursie Organowym Diecezjalnych Studiów Organistowskich w Tarnowie oraz I Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych.


Jakuba Harasia mieliśmy już okazję usłyszeć w chojnowskiej farze w 2016 roku podczas pierwszej edycji Letnich Koncertów Organowych. Wykonał on wówczas utwory niemieckich mistrzów, m.in.: Johanna Pachelbela, Dietricha Buxtehude'a, Johanna Sebastiana Bacha czy Georga Friedricha Händel'a.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.