Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Od 28 listopada Urząd Gminy przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zmianę ogrzewania

Autor admin
Data utworzenia: 20 listopad 2017, 11:38 Wszystkich komentarzy: 0


Od 28 listopada Urząd Gminy przyjmuje wnioski o udzielenie dotacji na zmianę ogrzewania

Od 28 listopada Urząd Gminy Chojnów będzie przyjmować wnioski o udzielenie dotacji z budżetu gminy na dofinansowanie obejmujące trwałą zmianę ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne.

Dotację mogą uzyskać zarówno osoby fizyczne jak i wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni - dla pojedynczego budynku lub kilku budynków.

Osoby fizyczne starające się o dotację, muszą posiadać prawo do dysponowania na cele budowlane nieruchomością położoną na terenie gminy Chojnów, na której realizowane będzie przedsięwzięcie na jakie udzielana jest dotacja.

Okres kwalifikowalności kosztów rozpoczął się w dniu 1 stycznia 2017 roku - koszty poniesione na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne tj. faktury, rachunki wystawione od 1 stycznia 2017 roku będą kwalifikowane do rozliczenia i przyznania dotacji.

Wnioskodawca po zrealizowaniu inwestycji może uzyskać dotację w formie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowanych udokumentowanych fakturami lub rachunkami w wysokości do 50% poniesionych wydatków przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż:

- 10.000,00 zł dla domu jednorodzinnego,
- 7.000,00 dla mieszkania w bloku wielorodzinnym
- w przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych dla takiej instalacji określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań - jako iloczyn tej liczby i kwoty - 4.000,00 złotych.

Warunkiem niezbędnym do objęcia zadania dofinansowaniem jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła w lokalu lub nieruchomości objętej zgłoszeniem, zasilanych paliwem stałym, za wyjątkiem:

- wykorzystania pieców kaflowych jako akumulacyjnych przy ogrzewaniu elektrycznym,
- pieców przedstawiających wysokie walory estetyczne,
- pieców objętych ochroną konserwatorską,
- występowania kominka bez płaszcza wodnego, stanowiącego wyłącznie element dekoracyjny pomieszczenia mieszkalnego.

Wnioski będą realizowane według kolejności wpływu. O przyznaniu dotacji decyduje kolejność złożenia kompletnego prawidłowo sporządzonego wniosku, aż do wyczerpania środków. Wnioski dostępne będą w Urzędzie Gminy Chojnów oraz na stronie internetowej urzędu.

Wnioski składać będzie można do 31 stycznia 2018 roku w sekretariacie Urzędu Gminy.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.