Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po czym poznać dobry salon fryzjerski?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 13 wrzesień 2017, 11:39 Wszystkich komentarzy: 0


Po czym poznać dobry salon fryzjerski?

Myjka fryzjerska jest jednym z podstawowych narzędzi w pracy fryzjera. Sprzęt jest niezbędny zarówno przy strzyżeniu, zabiegach pielęgnacyjnych oraz przy farbowaniu włosów.

Rodzaje myjek

Do wyboru mamy myjki wolnostojące lub zintegrowane. Pierwsza z nich dedykowana jest do małopowierzchniowych salonów fryzjerskich. Nie posiada na stałe zamontowanego siedziska. Natomiast do myjki możemy swobodnie podstawić ten sam fotel, na którym docelowo siedzi klient. Jeśli jesteśmy właścicielami nieco większego salonu, możemy sobie pozwolić na zakup zintegrowanej myjki. Rozwiązanie takie jest zdecydowanie bardziej komfortowe, a dodatkowo wpływa na profesjonalny wygląd salonu.

Rodzaje mis

Nieodłącznym elementem myjki jest misa. Do wyboru mamy sprzęty z misą płytką lub głęboką. Pierwsza z nich zapewnia lepszy dostęp do włosów klienta, natomiast druga skutecznie chroni przed rozchlapywaniem wody.

Miski mogą być wykonane z ceramiki, stali nierdzewnej lub plastiku. Najtańszym rozwiązaniem będzie myjka wykonana z plastiku, niestety nie są one tak odporne na uszkodzenia, jak te, wykonane z innych materiałów. Zdecydowanie droższe, ale zarazem bardziej wytrzymałe są urządzenia z ceramiki i stali.

Niektóre myjki posiadają dodatkowe półeczki na kosmetyki oraz silikonowe podkładki pod głowę, dzięki czemu znacząco stabilizują kark klienta.

Stylistyka myjek

Współczesne myjki nie są tylko funkcjonalnymi sprzętami. Mają również za zadanie podkreślić stylistykę całego salonu. Różnicę w wyglądzie myjek można zauważyć, przede wszystkim patrząc na załączone fotele. Do wyboru mamy fotele klasyczne, nowoczesne oraz luksusowe. Myjki klasyczne posiadają standardowe wykończenie i prostą konstrukcję. W przypadku sprzętu nowoczesnego możemy liczyć na barwne motywy oraz ciekawe wykonanie. Do ekskluzywnego salonu najlepszym rozwiązaniem będzie myjka z prestiżowym fotelem. Siedzisko przypomina często pluszowe fotele, a nawet królewskie trony.

Fotel myjki wykonany jest zazwyczaj z ekoskóry, dzięki czemu możemy liczyć na łatwe utrzymanie czystości, bez obniżenia komfortu użytkowania.

Cena myjek fryzjerskich

Ceny myjek fryzjerskich uzależnione są od stylistyki oraz materiałów, z których zostały wykonane. Najtańsze urządzenie to koszt rzędu około 1000 złotych, natomiast najdroższe to wydatek na poziomie nawet kilkunastu tysięcy. Myjki dla każdego salonu fryzjerskiego, w optymalnej cenie można zakupić na stronie: https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie.html?p=6.

Jak wybrać myjkę do salonu

Aby wybrać odpowiednią myjkę do włosów, należy zwrócić szczególną uwagę na stylistykę panującą w salonie. Liczy się zarówno kolorystyka, jak również designe. Producenci zapewniają nam szeroki wachlarz produktów, dzięki czemu nie mamy problemu z wyborem odpowiedniego urządzenia.

Przy wyborze myjki warto zwrócić uwagę na to, by urządzenie było stabilne. Warto jest również, by myjka posiadała możliwość regulacji kąta nachylenia. Dzięki temu zwiększymy komfort naszych klientów.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.