Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Seminarium dotyczące środków partycypacyjnych Gminy Chojnów

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 21 sierpień 2017, 13:25 Wszystkich komentarzy: 0


Seminarium dotyczące środków partycypacyjnych Gminy Chojnów

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wraz ze Stowarzyszeniem Akademia Otwartych Umysłów oraz Stowarzyszeniem Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica zapraszają na seminarium pt. „Partycypacja społeczna w Gminie Chojnów”, które odbędzie się w 23 sierpnia o godzinie 17:00 w Świetlicy w Krzywej.

Spotkanie kierowane jest do Sołtysów, Rad Sołeckich, lokalnych liderów i działaczy wiejskich z Gminy Chojnów, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę na temat zdobywania środków partycypacyjnych. Gmina Chojnów w regionie stawiana jest jako przykład jednostki samorządowej, która najwcześniej udostępnia mieszkańcom nowe formy partycypacji. Od lat z powodzeniem funkcjonują tu fundusz sołecki oraz inicjatywa lokalna, a ostatnio dołączył do nich budżet obywatelski, który okazał się dużym sukcesem.

W programie seminarium:

- prezentacja założeń projektu „Partycypacja społeczna w Gminie Chojnów”

- podsumowanie działań partycypacyjnych w latach 2015 – 2017

- panel dyskusyjny dot. partycypacji społecznej w Gminie Chojnów

W ramach projektu odbędą się szkolenia z budżetu obywatelskiego, funduszu sołeckiego, partnerstw lokalnych, nauki pisania projektów na działania społeczne, wyjazd studyjny (dwudniowy) a także zaplanowano wsparcie w formie mikro-grantów 6 aktywnych sołectw.

Seminarium odbędzie się w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.