Logowanie Rejestracja

Tenisiści stołowi z ziemi chojnowskiej dominują w powiecie legnickim

Autor admin
Data utworzenia: 09 marzec 2017, 11:07 Wszystkich komentarzy: 0

Tenisiści stołowi z ziemi chojnowskiej nie mają sobie równych na terenie powiatu. Swój poziom sportowy zaprezentowali podczas Mistrzostw Powiatu Legnickiego, które odbyły się w Zespole Szkół w Krotoszycach. Turniej był rozgrywany w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi.

W rywalizacji udział wzięło 59 zawodniczek i zawodników reprezentujących szkoły podstawowej i gimnazja w powiecie legnickim. Ziemię chojnowską reprezentowali uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 i 4 oraz Gimnazjów nr 1 i 2.

W rywalizacji szkół podstawowych wśród chłopców równych sobie nie miał Hubert Kupczyński - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4. Na najniższym stopniu podium powiatowego czempionatu stanął Marcel Bijak - również uczeń SP 4. W rywalizacji udział wzięli także: Dominik Kwiatkowski (SP4) oraz Marcel Kułacz (SP3).

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych drugie miejsce zajęła reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 3 Sara Kułacz. Przy tenisowym stole zaprezentowała się także Julia Czarachowicz - również reprezentantka "trójki".

W kategorii gimnazjalnej po tytuł mistrza powiatu legnickiego sięgnął zawodnik Gimnazjum nr 1 Jakub Szydełko. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Galaszkiewicz (również reprezentant "jedynki"). Tuż za podium znalazł się zawodnik Gimnazjum nr 2 Radosław Radwański.

Wśród dziewcząt triumfowała Aleksandra Pastyrnak z Gimnazjum nr 2. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Wiktoria Butryn - także zawodniczka Gimnazjum nr 2. Przed krotoszycką publicznością zaprezentowała się także Klaudia Korniłowicz, która ostatecznie rywalizację zakończyła na piątej pozycji.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego w swoich kategoriach wiekowych, poza nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami, wywalczyli sobie prawo startu w eliminacjach strefowych Dolnośląskich Igrzysk. Turniej strefowy odbędzie się 11 marca w Gierałtowcu.