Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Gimnazjaliści z "jedynki" czytali Tolkiena w SP3

Autor admin
Data utworzenia: 27 marzec 2015, 13:02 Wszystkich komentarzy: 0


Gimnazjaliści z "jedynki" czytali Tolkiena w SP3
25 marca Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gimnazjum nr 1 wraz z panią Anną Kopyrą z Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w ramach akcji "Światowego Dnia Czytania Tolkiena"

Gimnazjaliści zaprezentowali teksty Tolkiena, po czym odbył się konkurs wiedzy o Śródziemiu. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas IV i V. Na początek, każdy z uczniów rozwiązał test, na podstawie którego dowiedział się, jaką postacią zostałby w utworze Tolkiena- hobbitem, elfem, człowiekiem, a może kransoludem? Zabawa dostarczyła dużo uśmiechu, co było doskonałym wstępem do zadań konkursowych.

Wszystkie drużyny z dużym zaangażowaniem przystępowały do realizacji kolejnych zadań. Odpowiedziały na pytania do wylosowanych fragmentów tekstu czy ułożyły książkowe cytaty. Spotkanie było doskonałą okazją do podniesienia poziomu wiedzy, a także kształcenia umiejętności pracy zespołowej. Mottem przewodnim była "przyjaźń", zatem w rozwiązywaniu zadań liczyło się wzajemne wsparcie i współpraca. Wszystkie drużyny radziły sobie doskonale, dlatego należały im się ogromne gratulacje.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform