Hegemonia Rokitek przerwana. Sokół Krzywa z Pucharem Wójta!

Data utworzenia: 09 wrzesień 2014, 15:03 Wszystkich komentarzy: 1

Podczas tegorocznych dożynek, które odbywały się w Osetnicy doszło do historycznego wręcz wydarzenia sportowego. W meczu finałowym, O Puchar Wójta, zmierzyły się ekipy Sokoła Krzywa oraz Czarych Rokitki. Czarni już od lat zdążyli przyzwyczaić kibiców do wygranych, tym razem jednak było inaczej.

Sokół Krzywa znakomicie wszedł w to spotkanie. Pierwszy gol padł po wybiciu bramkarza Macieja Ziembikiewicza. Do futbolówki doszedł Hawrylów, który wykorzystał daną mu szansę przez defensorów z Rokitek i umieścił piłkę w siatce. Czarni podrażnieni stratą bramki przeprowadzali liczne akcje w ofensywie. Na niespełna minutę przed upływem pierwszych 45 minut Kamil Pachura doprowadził do wyrównania. Pierwsza odsłona gry była bardzo wyrównana, a wynik jaki padł był jak najbardziej sprawiedliwy.

W drugiej połowie spotkania Sokół zdecydowanie bardziej zaczął walczyć w ofensywie. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Piłkarze obu ekip próbowali wyjść na prowadzenie. Niestety zdobycie gola okazało się bardzo trudna sztuką. Czarni zaliczyli słupek, goalkeeper Rokitek popisywał się doskonałymi interwencjami. Spore zaangażowanie drużyny z Krzywej i wielka chęć zwycięstwa doprowadziła do niecodziennej sytuacji. Na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry na listę strzelców z rzutu wolnego wpisał się Eryk Gac, który dał prowadzenie Sokołowi. W niespełna pięć minut później obrońcy z Rokitek strzelili sobie „swojaka”. Było 3:1, a zwycięstwo Czarnych było już praktycznie niemożliwe. Wynik ustalił Maciej Wojtczak, który po doskonałym prostopadłym podaniu od Grzegorza Marusińskiego, umieścił futbolówkę w siatce.

Ekipa prowadzona przez Łukasza Kurczaka zwyciężyła jak najbardziej zasłużenie. Dobra i bardzo zorganizowana gra doprowadziła do zdetronizowania Czarnych, którzy od lat zwyciężali w finale o Puchar Wójta.