Operacja "AWANS" zakończona powodzeniem!

Autor kuba
Data utworzenia: 16 czerwiec 2013, 16:53 Wszystkich komentarzy: 5

Punktualnie o godzinie 14 w Rokitkach odbył się ostatni mecz Chojnowianki w walce o awans do klasy okręgowej. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 dla chojnowskiej drużyny. Tym samym nasz lokalny zespół przypieczętowała awans do wyższej ligi. Po zwycięstwie oficjalnie można już było otworzyć szampany.

Drużyna prowadzona przez Andrzeja Słowakiewicza do dzisiejszego spotkania przystąpiła bez większej presji, mając już w świadomości, że bez względu na wynik sprawa awansu jest już przesądzona. Wobec tego trener Chojnowianki dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Od pierwszej minuty mecz z perspektywy ławki rezerwowych oglądali Haniecki, Jędrusiak, Gałaszkiewicz, Ziembowski i inni.

Biało-niebiescy od początku spotkania nie mogli wskoczyć na właściwe tory. Częstsze posiadanie piłki nie przełożyło się na klarowne sytuacje bramkowe. Dopiero w 25 minucie wynik otworzył Tucholski. 10 minut później było już 2:0 za sprawą Baszczaka. Gospodarze kontaktową bramkę zdobyli w 40 minucie. Po stałym fragmencie Malik wpakował piłkę do bramki Pisarskiego. Do przerwy 2:1 dla Chojnowianki.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawiło się kilku nowych graczy, co mogłoby tłumaczyć nieporadność w szykach chojnowskiego zespołu. Zaraz po przerwie Czarni zdobyli bramkę, jednak sędzia dopatrzył się wcześniej faulu na obrońcy gości i nie uznał zdobytego gola. Po tym wydarzeniu biało-niebiescy obudzili się i powoli ponownie zaczęli nadawać ton grze. W 60 minucie z rzutu wolnego Rabanda przymierzył w poprzeczkę. 15 minut później wynik podwyższył Światłoń, dokładając nogę przy rzucie rożnym. Wynik ustalił w 90 minucie Tucholski. Było to jego drugie trafienie w tym spotkaniu.

Po meczu nasz lokalny zespół uczcił sukces otwarciem szampanów i tańcem zwycięstwa. Cel, jaki został postawiony przed sezonem, czyli awans do okręgówki ostatecznie udało się osiągnąć. Droga była długa i wyboista, jednak Chojnowianka dzięki imponującemu finiszowi w końcowej fazie ligi podniosła się i zapewniła sobie w pełni zasłużony awans. Trzeba również dodać, że był to prawdopodobnie ostatni występ w biało-niebieskich barwach ikony Chojnowianki, Marcina Rabandy.

CHŁOPAKOM GRATULUJEMY !!

Skład: Pisarski, Salachna, Turczyński, Światłoń, Rajczakowski - Mydłowski, Rabanda, Baszczak, Tucholski - Gromala, Kosiński

Po przerwie zagrali: Ziembowski, Gałaszkiewicz, Mihułka, Krupa, Jędrusiak, Haniecki

Bramki: Tucholski 2, Baszczak, Światłoń