Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Protest na A4. Policja: Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców

Autor admin
Data utworzenia: 23 grudzień 2020, 10:55 Wszystkich komentarzy: 5


Protest na A4. Policja: Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców

Na 23 grudnia zaplanowany został protest przedstawicieli branży transportowej. Utrudnień w ruchu drogowym możemy spodziewać się głównie na odcinku od węzła Krzywa w kierunku Wrocławia do węzła Pietrzykowice. Dolnośląska policja zapowiada monitorowanie sytuacji i kierowanie ruchem adekwatnie do rozwoju wydarzeń.

Właściciele i kierowcy firm transportowych protestują przeciwko "polityce rządu, dotyczącej traktowania kierowców samochodów ciężarowych jako "gorszy sort". Jednym z powodów rozpoczęcia akcji protestacyjnej jest brak uznania przez rządzących, że kierowca wykonujący pracę w czasie pandemii, nie wykonuje pracy w warunkach szkodliwych dla jego zdrowia.

Jak wynika z dotychczasowych informacji, w dniu 23 grudnia 2020 roku w godzinach 11 do 16 autostradą A4 z minimalną prędkością przemieszczać się będzie kolumna 150 samochodów ciężarowych. Pojazdy poruszać się będą od węzła Krzywa w kierunku Wrocławia do węzła Pietrzykowice.

- Policyjne patrole na bieżąco monitorować będą przebieg wydarzeń na autostradzie, organizując ruch tak, by zniwelować ich skutki. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i śledzenie bieżących komunikatów medialnych dotyczących aktualnych utrudnień w ruchu. Rozważmy w miarę możliwości wybranie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym alternatywnych tras przejazdu - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz - Policjanci będą robić wszystko, co możliwe, aby w miarę możliwości upłynnić ruch i zorganizować objazdy. Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców. Prosimy o stosowanie się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń.


Komentarze

A może zamiast apelować będziecie karać? Szkoda że kierowcy tirów nie są tacy święci,kiedy przelatują przez Krzywą lub Okmiany nawet nie zwalniając.
zgłoś komentarz
A może tak Automatyk pomyślałbyś w innych kategoriach. To dzięki tym ludziom masz na czas towary w sklepach, paliwo na stacjach paliw itd. Oczywiście nie wszyscy są "święci" tak jak i większość kierowców z osobówek. Ale nie można oceniać wszystkich jednakowo. Ty świętujesz w domu a parę tysięcy utknęło w Anglii z towarami do naszych sklepów. Tak więc trochę więcej szacunku (dla tych normalnie zachowujących się na drodze).
zgłoś komentarz
Nigdzie nie pisałem że wszyscy kierowcy są tacy sami, Wesołych Świąt
zgłoś komentarz
Nigdzie nie pisałem że wszyscy kierowcy są tacy sami, Wesołych Świąt
zgłoś komentarz
Z mojej strony również wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.