Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

32-letni włamywacz z Chojnowa zatrzymany przez policję

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2019, 15:04 Wszystkich komentarzy: 0


32-letni włamywacz z Chojnowa zatrzymany przez policję

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę wielu kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gminy Chojnów. Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Chojnowa i przedstawili mu zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Złotoryi zastosowała wobec włamywacza środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

- Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę wielu kradzieży z włamaniem, do których dochodziło w ostatnim czasie w Gminie Chojnów. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Chojnowa, który dokonał m. in. włamań do dwóch domów jednorodzinnych. Do pierwszego z nich wszedł poprzez wypchnięcie drzwi balkonowych, natomiast do drugiego przez uchylone okno. Na jego celowniku znalazło się też pomieszczenie mieszkalne na terenie jednej z plebanii oraz sekretariat szkoły podstawowej, do których wdarł się przez okna dachowe - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Łupem mężczyzny padły między innymi: pieniądze, biżuteria oraz zegarki. Łączne straty osób pokrzywdzonych jakie powstały w wyniku tego przestępczego procederu to kwota ponad 54 tys. złotych.

Chojnowianin był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Prokuratura Rejonowa w Złotoryi zastosowała wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.