Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wielki patron dla Parku Śródmiejskiego

Autor admin
Data utworzenia: 11 listopad 2018, 19:55 Wszystkich komentarzy: 0


Wielki patron dla Parku Śródmiejskiego

Dziś uważany jest za ojca niepodległej Polski, jednak trudno znaleźć w naszym mieście przynajmniej jedno miejsce nazwane jego imieniem. Być może wkrótce to się zmieni. Burmistrz Jan Serkies podczas dzisiejszych uroczystości na chojnowskim Rynku zaprezentował szczegóły projektu uchwały dotyczącej nadania Parkowi Śródmiejskiemu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Polskę sprzed stu lat kojarzymy przede wszystkim z postacią Józefa Piłsudskiego - komentuje Jan Serkies - To naczelnik i jego pierwsza kompania kadrowa stali się symbolem niepodległościowego zrywu. W kwestii wolności Ojczyzny przestrzegał rodaków - Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze, niepodległość jest dobrem nie tylko cennym ale i kosztownym. Pielęgnowanie historii, wolności, praworządności i przekazywanie tej wartości kolejnym pokoleniom jest naszym obowiązkiem, dlatego chcąc w sposób szczególny upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiłem wystąpić do Rady Miejskiej z propozycją uchwały, która naszemu Parkowi Śródmiejskiemu nada imię ojca naszej wolność, imię Marszałka Józefa Piłsudskiego - zaznacza.

Zabytkowy Park Śródmiejski w tym roku przeszedł gruntowny remont, w ramach którego wycięto część chorych drzew, stworzono nowe ścieżki dla pieszych, zadbano o małą architekturę oraz zrewitalizowano plac zabaw.

Propozycją uchwały zajmie się Rada Miejska.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.