Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Rewitalizacja miasta - dotacja - poprawa bytu???

Witam, pojawił się artykuł, że Burmistrz zaprasza do konsultacji społecznych związanych z rewitalizacją Miasta.
Otóż przeczytałem pobieżnie te 200 stron załącznika zawierającego plan rewitalizacji, i jak rzadko wypowiadałem się na forum to normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera!!!
Otóż wg tego planu, teren objęty rewitalizacją ma: poprawić byt mieszkańców, zmniejszyć bezrobocie, zmniejszyć przestępczość, zaktywizować mieszkańców to uczestniczenia w programach społecznych.
Burmistrz tak po krótce zadaje pytanie: "co społeczeństwo sądzi o wpakowaniu w remont MDK-u 8 MILIONÓW ZŁOTYCH?" - uwagi można przesyłać drogą mailową.
I tu nasuwa się pytanie: czy wpakowanie kupę milionów złotych w betonowy rynek, dom chemika, z którego korzystać będą tylko wybrańcy, basztę, którą pewnie odwiedzi co dwudziesty chojnowianin, oraz wpakowanie OŚMIU MILIONÓW ZŁOTYCH w remont starego mdk-u - CZY TO POPRAWI BYT SPOŁECZNY???, czy to zmniejszy bezrobocie w naszym mieście? czy to zmniejszy przestępczość? czy to zmniejszy ubóstwo???

Ja prowadzę małą firmę, daję pracę średnio 3 - 5 osobom, ale kuźwa dajcie mi te miliony to tak to zainwestuję, że dam pracę kilkuset osobom z naszego miasta.
zgłoś komentarz
Dom Chemika jest otwarty dla wszystkich,a kultura też jest ważna, więc MDK wymaga gruntownego remontu.Poza tym chyba nie sądzisz, że tą kasę dałoby miasto.
zgłoś komentarz
Przedsiębiorca masz dużo racji. Przleciałem ten projekt pobierznie ale też złapałem się za głowę. Wcześniej budowaliśmy boiska gdzie popadnie a terraz bardzo kulurę ratujemy:) Za 8 milionów to można taki DOm Kulury postawić, że nie jednemu szczena by opadła a my chcemy coś naprawiać. Przecież ten nasz "MDK" wymaga całkowitego przebudowania.
Malinda nie pieprz głupot. Bez żadnego wkładu miasta projketu nie da zrobić. W okresie jesienno zimowym w MDKu jest tak zimnno, że dzieci zajęć nie mają lub próby odbywają się w kurtkach bo oszczędności i brak kasy na ogrzewanie. A myślisz, że jak wyremontujemy MDK to co burmistrz zwiększy budżet na utrzymanie obiektu?
zgłoś komentarz
8mln to duzo.pewnie czesc bedzie dofinansowana.ale po to sa wlasnie te konsultacje?chyba?zeby moze mieszkancy tez mogli sie wypowiedziec.to chyba dobrze
zgłoś komentarz
Remont potrzebny koniecznie.Wiele rzeczy wyremontowano w naszym biednym miescie.Konsultacje są potrzebne.
zgłoś komentarz
Dzień dobry ,witam wszystkich klakierów urzędu miasta i ich działań. @przedsiebiorca dobrze prawisz ,w powiecie mamy 22,5% bezrobocie a oni robią remonty swoich budynków.Mamy przykład co się dzieje z Chemikiem ,kilka imprez z udziałem księży i nocne rauty elyt i sylwester dla wybrańców .Trzeba przecież mieć nowe "inwestycje" na plakat wyborczy za kilka lat ,przecież basenu drugi raz w tel nie dadzą,teraz będzie mozaika rynku,domu Chemika i MDK .Łatwo i lekką ręką wydaje się pieniądze z portfela publicznego tylko jak do cholery ma się to przełożyć na pracę dla ludzi ? Z tymi konsultacjami to ściema na kółkach ,jeśli znana jest już kwota to znaczy że musi być plan i kosztorys więc to takie urabianie lemingów na siłę że ktoś kogoś pyta się o zdanie i to może coś zmienić .Może przeprowadzić akcję aby odwołać ten remont i przeznaczyć kasę na aktywizację bezrobotnych albo jakąś prawdziwą inwestycję która da miejsca pracy ,fajnie pomarzyć .Oczywiście jak tu piszą miast bardzo przez ten remont się wzbogaci :) Ojciec Stanisław będzie miał wyremontowane lokum i to wszystko ,takie będzie to bogactwo ,oczywiście po remoncie jak pisze słusznie @przedsiebiorca koszty utrzymania MDK wzrosną i kasy z budżetu miasta będzie nadal ubywać .Przemilczę już samą kwotę na ten remont w zadłużonym po uszy Chojnowie potrzebne jest to jak zającowi dzwonek na polowaniu.
zgłoś komentarz

co do zmniejszenia bezrobocia to jest w tym wiele prawdy - ten rok to rok oszczędności we wszystkich budżetach w Polsce a co za tym idzie możliwość zwolnień również w administracji samorządowej co niejednokrotnie było zapowiadane przez rząd a co za tym idzie urząd dba o swoje stołki przyprawiając sobie coraz to więcej roboty w coraz to bardziej niepotrzebnych sprawach takich jak np. ścieżka rowerowa - pomysł z inicjatywy kogo???czy choć 1% mieszkańców skorzysta z niej? przewodniczący rady miasta co nie siedział na rowerze z 50 lat mówi że to jest nam potrzebne, radna czapska emerytka też - mieszkam w Chojnowie prawie 50 lat , widziałem może raptem 3 radnych na rowerze w tym czasie.


tak jak pisze psymon pod pretekstem poprawy naszego bytu remontują sobie ciepłe posadki i myślą że społeczeństwo jest tak durne że nie zauważy. Poczynania te wskazują jak bardzo przez pomyłkę i tylko w swoim interesie piastują stanowiska gdzie zgodnie z prawem dorabiają na umowy zlecenia - zaprzeczcie radni


"co społeczeństwo sądzi o wpakowaniu w remont MDK-u 8 MILIONÓW ZŁOTYCH?" - uwagi można przesyłać drogą mailową - to cały obraz pana janka - za pośrednictwem maila- nie ma siły stanąć z ludźmi twarzą w twarz ?



A może nasz portal dla którego tak się udzielamy zechce zwołać w naszym imieniu konsultacje społeczne z udziałem samego pana janka w Chemiku w następny piątek ??? w tym czasie jak w przypadku wyboru samorządu klubu piłkarskiego będziemy zadawać pytania za pośrednictwem forum które to zostaną dodatkowo zadane na zebraniu. Należy złożyć jak najwięcej zapytań w tej sprawie oraz w protokole z konsultacji tak by nie zakończył się jak te wspominane na e-donosicielu w wątku pod nazwą "wyniki konsultacji społecznych " ustalenie uwag - brak uwag . każde złożenie uwag powoduje potrzebę zmian w związku z zaistnieniem potrzeb społeczeństwa które może w ten sposób nadzorować samorządowców. Jeśli nie dopuścimy do powstania furtki dla urzędu do działania na własną rękę i będziemy zgłaszać nasze uwagi będa musieli je nanieść - po to są konsultacje.

zgłoś komentarz
no niestety nie doczytałem terminu więc pomysł z konsultacjami w chemiku nie wypali - termin konsultacji upływa  23 stycznia . urząd zamieścił informacje o konsultacjach data publikacji: 2013-01-16 15:18  więc przeznaczył na to 7 dni. profesjonalne podejście.

jest jedna rzecz godna podkreślenia a mianowicie zapis
Załącznik nr 2 do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Choinowa na lata 2007-2013

Projekt dotyczy oferowania usług promujących równość szans i zapobiegających wykluczeniu
społecznemu przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych, uchodźców i imigrantów
oraz ludzi młodych 
  chyba się komuś w garnku poprzewracało ?  przecież pan janek nie potrafi wraz z panem staszkiem i całą swoją świtą pseudopomagierów zorganizować wigilii dla prawosławnych ale jasełka w każdej szkole, wigilie w każdej szkole, co wy tam za herezje piszecie ? chyba ze to poczatki zmian pana janka po wyjsciu z rodzin katolickich. wybory już nie daleko, trzeba szukać poparcia

Celem projektu jest: - ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru objętego wsparciem
jeśli dziedzictwem kulturowym miasta ma być pan staszek i jego niewypały jak organizacja imprezy wośp to proponuję całą kwotę przeznaczyć na zburzenie MDK i zapomnienie że w ogóle istniał. dziedziczyć kalectwo jest nieuzasadnione społecznie i nie lezy w interesie publicznym.
zgłoś komentarz
- utrzyma się stabilna sytuacja społeczna i polityczna w mieście ??? - co to za herezje ?

Brak zainteresowania mieszkańców miasta usługami świadczonymi przez instytucję kultury i  sportu.  - święte słowa panie janku a jak ju z dało się o tym w papierach napisać to teraz nalezy wyciągnąć wnioski bo jak mówiła moja babcia : to nie maszyna nie gwizda , to z maszynisty jest ........... i w związku z powyższym należy wymienić skład.

Dwa wejścia do budynku z odrębnymi klatkami schodowymi stanowią brak powiązania
układu komunikacyjnego całego obiektu i nie spełniają wymogów przepisów p.poż.  = jak więc funkcjonuje mdk? należy go zamknąć  a  nie narażać ludzi

Stworzenie warunków dla realizacji potrzeb imigrantów i mniejszości etnicznych

Geneza rozwoju miasta związana jest z handlem i rzemiosłem - dokładnie tylko 500 lat temu, warto to zauważyć

Rezultaty - Liczba osób odwiedzających poddane konserwacji i/lub restauracji obiekty
zabytkowe 10 000 osób w roku 2012 - Liczba bezpośrednio utworzonych miejsc pracy:
a) łącznie: 0 w 2012
b) w tym kobiet: 0 w 2012 
i panie janku to powód do wydania kolejnych kilku baniek ? czy ktoś czyta to co pisze? jaki więc jest argument za  skoro to nic  nie daje ?
zgłoś komentarz
ja nie rozumiem nic z tego wpisu.chlopie piszesz cos zeby tylko napisac?
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.