Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Aktualne wydarzenia

14 maj 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 8
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład I: Czy warto segregować śmieci?

Reforma śmieciowa, która zacznie obowiązywać na terenie naszego kraju za nieco ponad miesiąc wywołuje sporo kontrowersji. Mnóstwo ludzi nie wie co ich czeka, dlaczego zmieniły się opłaty śmieciowe, nie zna zasad segregacji i korzyści jakie z tego płyną. Aby nieco przybliżyć mieszkańcom miasta tę sprawę na naszym Portalu regularnie pojawiać się będą artykuły dotyczące śmieci autorstwa Jerzego Kucharskiego. Zapraszamy Państwa na pierwszy wykład w „Akademii Śmieciowej”!

14 maj 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 0
Z okręgówki na zaplecze ekstraklasy

Urodzony w 1992 roku, pochodzi z Chojnowa. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał pod okiem taty. Mateusz Zatwarnicki, bo o nim mowa, coraz lepiej radzi sobie w I-ligowej Miedzi Legnica.

13 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 20
Samorządowy Informator SMS już działa w Chojnowie

Niespełna miesiąc temu na naszym forum dyskusyjnym rozpoczęła się dyskusja na temat słuszności istnienia w naszym mieście Samorządowego Informatora SMS. Suma summarum więcej osób było przeciwko, a sam pomysł uznano za niepotrzebny wydatek. Okazuje się, że w tym czasie pracowano nad wprowadzeniem takiego systemu w życie i już dziś możemy z niego skorzystać.

13 maj 2013, D. Chopkowicz, A.Tworzydło, Wszystkich komentarzy: 1
Tydzień Bibliotek 2013 i kreatywna wystawa „Bajkowe mandale”

W dniu 08.05.2013 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych promujących czytelnictwo „Bajkowe mandale”. Wykonali je uczniowie klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, pod kierunkiem inicjatorki tego przedsięwzięcia, Doroty Chopkowicz. Wystawa została zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek 2013 i wspaniale wpisuje się w hasło tego ogólnopolskiego programu - „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

13 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Po co jest poezja? Jak rozpoznać dobry wiersz?”

Często zastanawiałeś się po czym można poznać, że akurat TEN, a nie inny wiersz uznaje się za dobry? Dlaczego TAMTEN jest niższych lotów, co jest w nim słabszego? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania przyjdź w najbliższy czwartek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, gdzie odbędzie się kolejne spotkanie Chojnowskiego Klubu Literackiego.

13 maj 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Juwenalia 2013 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zgodnie z akademicką tradycją wszyscy żacy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy będą obchodzili swoje święto – Juwenalia. Zabawy odbywać się będą przez szereg dni, w czasie których zaplanowane są liczne się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów.

11 maj 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 8
Konrad Konradówka postawił spory opór biało niebieskim
O godzinie 16:00 na Chojnowskim stadionie biało niebiescy podjęli najsłabszą drużynę rozgrywek klasy A - Konrada Konradówkę. Nasi rywale ledwo zdołali zebrać 11 zawodników do meczu, co było i tak sukcesem, bo zdażyło się nie mieć kompletu piłkarzy. Słabo grająca Konradówka skupiła się na obronie własnego pola karnego. Bramkarz Rogowski miał dziś niewątpliwie swój dzień - broniąc strzały które powinny zamienić się na bramki.
10 maj 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
"Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej..." - Talenty Znad Skory IV

Już po raz czwarty na scenie MOKSiR chojnowianie mogli usłyszeć popisy wokalne i zobaczyć tańce tych bardziej – lub mniej – uzdolnionych mieszkańców naszego miasta. W czwartkowy wieczór odbyły się „Talenty znad Skory” w nieco zmienionej formule. Majowa edycja przeznaczona była dla utalentowanych chojnowian, gdzie górną granicą był wiek 25 lat. We wrześniu zobaczymy i usłyszymy kolejną grupę „Talentów...”, 25 plus.

10 maj 2013, Józef Szymański, Wszystkich komentarzy: 28
Armata przy skroni Zarządu KS Chojnowianka

W środę 8 maja 2013 miało miejsce spotkanie zarządu KS Chojnowianka. Nic nie wiedzieliśmy, że na zarząd przyjdą członkowie komisji rewizyjnej. Są to przecież dwa odrębne ciała. Oni kontrolują, nie rządzą. Uchwałą zarządu np. pani prezes czy sekretarz mógłby zaprosić 3 osoby, ale nic takiego nie miało miejsca. Na spotkaniu nie było za to w-ce prezesa zarządu. Źle dobrany został termin. To my musimy dopasować się do pana Węglewskiego, ustalić termin tak by wszystkim odpowiadał. Jak pani prezes może być oburzona, że tak uważam? Przecież to podstawa!

09 maj 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 6
"Jestem Eko, biorę Rower"
"Jestem Eko, biorę Rower". Kampania ma na celu zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów, dbając tym samym o ekologię. Niestety wciąż w naszych miastach rowerzyści mają mniejsze prawa, niż osoby poruszające się samochodami, brakuje ścieżek rowerowych i miejsc do parkowania rowerów. Biorąc pod uwagę te czynniki Prezes firmy pan Mieczysław Placety, postanowił zainwestować w nowy produkt, jakim są stojaki rowerowe.
09 maj 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 4
Alina Roztoczyńska - wizażystka, specjalistka od kreowania wizerunku
Niejeden psycholog może potwierdzić, iż wizerunek jest ważnym elementem biorącym udział w budowaniu oceny człowieka. W pielęgnacji ciała bardzo chętnie pomoże chojnowiankom pani Alina Roztoczyńska – wizażystka, specjalistka od kreowania wizerunku. Pani Alina zajmuje się pielęgnacją twarzy i dłoni. Zapraszamy!