Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Current events

30 September 2021, Rafał Wyciszkiewicz, All comments: 0
Zamki, skanseny, parki i wypadek drona. Kolejna wyprawa chojnowskiego cykloturysty [cz. 2]

Rok temu chojnowski podróżnik rowerowy Rafał Wyciszkiewicz, zamknął pętlę wokół kraju, dojeżdżając do Krynicy Morskiej. Gdzie wybrał się w tym roku?

Zapraszamy do lektury drugiej części jego relacji...

30 September 2021, admin, All comments: 0
Burmistrz zaprasza na koncert w parku
W najbliższą niedzielę na scenie obok biblioteki wystąpi Miejska Orkiestra Dęta Bolesławiec. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Burmistrz Miasta Chojnowa.
29 September 2021, admin, All comments: 0
Punkt szczepień na Matejki zaprasza na trzecią dawkę
Punkt szczepień na ulicy Matejki oraz lokalne samorządy zachęcają osoby z obniżoną odpornością i wszystkich powyżej 50 roku życia do przyjęcia trzeciej dawki szczepienia przeciwko COVID-19.
29 September 2021, admin, All comments: 0
Fundusze na termomodernizację szkół. Skorzysta gmina Chojnów
29 podmiotów z terenu województwa dolnośląskiego otrzyma dofinansowanie na termomodernizację placówek edukacyjnych. Na liście tej znalazła się także gmina Chojnów.
29 September 2021, Partnerstwo, All comments: 0
Podnośnik nożycowy – na jaki najlepiej się zdecydować?
Do każdej czynności jest odpowiednie narzędzie. Można oczywiście wszędzie używać tej samej drabiny, ale ma ona swoje duże ograniczenia. Praca przy pomocy zautomatyzowanego podnośnika będzie nie tylko lżejsza i bezpieczniejsza, ale też wygodniejsza, a co za tym idzie – szybsza.
28 September 2021, admin, All comments: 0
Wrześniowa sesja Rady Gminy. Głównym tematem funkcjonowanie gminnych jednostek organizacyjnych
30 września odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy. W porządku obrad znalazło się m.in. podsumowanie funkcjonowania gminnych jednostek organizacyjnych w 2020 roku a także głosowanie nad uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ścieżki rowerowej biegnącej po śladzie nieczynnej linii kolejowej numer 316.
28 September 2021, admin, All comments: 0
Pijany kierowca podróż zakończył w rowie. Wydmuchał ponad 3 promile
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na drodze krajowej nr 94 między Legnicą i Chojnowem zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu i stracił panowanie nad pojazdem, co skutkowało dachowaniem pojazdu.
28 September 2021, admin, All comments: 0
Chojnowscy urzędnicy rozpoczęli kontrole przydomowych kompostowników
Od 27 września trwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali kompostowanie odpadów biodegradowalnych.
28 September 2021, Partnerstwo,
Jesienne inspiracje w Mrówce. Przygotuj się na chłodniejsze dni
22 września powitaliśmy astronomiczną jesień. Nadszedł czas na przygotowanie naszego domu oraz ogrodu na chłodniejsze dni. Pomocna jak zawsze może okazać się chojnowska Mrówka i jej szeroka jesienno-zimowa oferta...
27 September 2021, admin, All comments: 1
Siedem osób zatrzymanych. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków
Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy oraz Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie w miniony weekend zatrzymali aż siedem osób w wieku od 23-43 lat, które odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli w sumie niemal 840 porcji handlowych metamfetaminy i marihuany.
27 September 2021, admin,
Przerwa w dostawie wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o przerwie w dostawie wody, która obejmie południowo-wschodnią część gminy Chojnów.