Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spotkanie Euchrystycznego Ruchu Młodych w Chojnowie!

Autor Ks. Jarosław Górecki
Data utworzenia: 15 marzec 2012, 13:43 Wszystkich komentarzy: 6


Spotkanie Euchrystycznego Ruchu Młodych w Chojnowie!

Razem wzrastać duchowo i kształcić się w zakresie animacji spotkań ERM (Eucharystyczny Ruch Młodych). Te dwa cele przyświecały kolejnemu spotkaniu animatorów z terenu Diecezji Legnickiej, którzy przybyli do Chojnowa 9 i 10 marca 2012 r. na warsztatowy dzień skupienia.


Dzięki gościnności pana Burmistrza Jana Serkiesa i Dyrektora Gimnazjum nr 2 pana Andrzeja Urbana goście mogli zatrzymać się w miejscowej szkole na nocleg oraz przeprowadzić część warsztatową. Z kolei ks. Proboszcz Marek Osmulski udostępnił im parafialną salę na konferencję, kolację i śniadanie.


Pierwszego dnia spotkano się z s. Danutą Pusty, która rozważała temat w jaki sposób budzić Eucharystyczne postawy wśród dzieci. Następnie ks. dr Marek Osmulski poprowadził Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. App Piotra i Pawła. Następnego dnia po śniadaniu ks. Jarosław Górecki - Diecezjalny Moderator ERM - zaprosił wszystkich uczestników na Eucharystię, po której odbyły się warsztaty praktyczne. Pierwszy z nich poprowadziła p. Lila Konieczna, miejscowa artystka, która zainteresowała naszych gości oryginalnym haftem wstążeczkowym. Przez trzy godziny wszyscy próbowali swoich sił wykonując przepiękne kwiaty na kawałkach materiału. Po przerwie na kawę odbył się drugi warsztat z zakresu savoir-vivre w czasie różnych przyjęć z przekazaniem wiedzy, w jaki sposób układać w różne wzory serwetki do stołu. Został on przeprowadzony przez Panią Jolantę Ubysz - nauczycielkę plastyki oraz lokalną artystkę.


Dwudniowe spotkanie zakończyło się obiadem, po którym wszyscy animatorzy otrzymali stosowane zaświadczenia odbytych warsztatów. Po czułych pożegnaniach wszyscy z zadowoleniem udali się do swoich domów obiecując, że na kolejnych spotkaniach ich nie zabraknie.

Komentarze

eh....dzieki goscinnosci burmistrza , on pewnie nawet o tym nie wiedzial hehe albo przyszedl tylko na obiad !!
zgłoś komentarz
Ruch młodych chyba jednak młody inaczej albo młodych duchem.Jasiu to stary klerykał więc możliwe że nawet wie ,może wpadnie z pomarańczami dla "młodych"
zgłoś komentarz
Z całym szacunkiem dla tych pań ale czytając "ruch młodych" myślałem, że to będą osoby kilkunastoletnie.
zgłoś komentarz
Ruch młodych chyba jednak młody inaczej albo młodych duchem.Jasiu to stary klerykał więc możliwe że nawet wie ,może wpadnie z pomarańczami dla "młodych"
Padłem! :D
zgłoś komentarz
serkies burmistrz i andrzej radny bez szkoly nauczyciel i witek teresiak pewnie wsparli czarnych!!!
zgłoś komentarz
Stefciu, weź ogarnij, co? Haters gonna hate, nie? Nieważne, czy to na temat, czy nie, ważne, żeby napisać jakąś pierdołę :)
A jeszcze za czasów, kiedy ERM był modny w podstawówce, to pamiętam, że byli to moi rówieśnicy, ewentualnie starsi, maksymalnie studenci, ale może naprawdę panie powyżej są młode duchem :)
Ogólnie to uczestnicy mieli dość interesujące warsztaty, nie nudzili się na pewno :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.