Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Nowe latarnie zdobią Park Śródmiejski. Ich lokalizacja do przedsmak planowanych zmian

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2018, 15:32 Wszystkich komentarzy: 1


Nowe latarnie zdobią Park Śródmiejski. Ich lokalizacja do przedsmak planowanych zmian

Od kilku tygodni spacerując przez Park Śródmiejski dostrzegamy nowe, stylowe latarnie. Ich montaż to przedsmak wielkich zmian jakie zajdą w tym miejscu w 2018 roku. Nowe latarnie stanęły przy alejkach, w których oświetlenie istniało już wcześniej, przy ścieżkach, które dotychczas pozostawały nieoświetlone oraz w miejscach, gdzie alejki dopiero powstaną.

Odwiedzając Park Śródmiejski możemy być zaskoczeni lokalizacją poszczególnych latarni - jedne znajdują się przy alejkach, inne z kolei są oddalone od alejek o kilka metrów. Nie jest to jednak błąd przy pomiarach a przedsmak wielkich zmian jakie zajdą w tym miejscu w 2018 roku - jedną ze zmian będą nowe utwardzone deptaki i placyki.

Montaż oświetlenia stanowił pierwszy etap inwestycji w Parku Śródmiejskim. Przedmiot zamówienia obejmował: zabudowę rozdzielnicy oświetleniowej typu ZK-TL/SO-3P, budowę kablowej linii oświetlenia parkowego obw. I, II wraz z montażem słupów oświetleniowych usytuowanych na poboczach alejek spacerowych, budowę kablowej linii zasilania rozdzielnicy rozdzielczej gniazd wtykowych ZG dla zasilania urządzeń nagłaśniających i małej gastronomii.

Prace wykonane zostały przez wybraną w przetargu firmę Maciuś Handel i Usługi Artur Guściora z Chojnowa.

Na 2018 rok planowane są kolejne inwestycje. Najważniejszą zmianą w Parku Śródmiejskim ma być utwardzenie wszystkich ścieżek oraz budowa nowych ciągów pieszych. Jako, że jest to obszar wpisany do rejestru zabytków, rozmieszczenie ścieżek nawiązywać będzie do historycznego układu. Wszystkie ciągi piesze zostaną utwardzone kostką brukową. Parkowe aleje po renowacji mają swoją nawierzchnią przypominać Aleję Orła Białego w legnickim Parku Miejskim.

Renowacja parku niesie za sobą konieczność wycięcia kilku drzew - będą to jednak tylko rośliny obumarłe, zdeformowane i mogące zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Na ogół są to drzewa introdukowane i niepożądane w parku. W ramach prac wymienione zostaną elementy małej architektury. Planowane jest wprowadzenie nowych ławek, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery. Na terenie obiektu znajdą się dwie tablice informacyjne, które przypominać będą historię założenia parkowego. Nowością w tej części Chojnowa będą pojemniki z workami i kosze na psie odchody. Dodatkowo planowana jest wymiana placu zabaw.

Urząd Miejski w celu przeprowadzenia inwestycji uzyskał decyzję od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu na prowadzenie prac konserwatorskich i robót budowlanych w tym miejscu oraz wycinkę drzew; decyzja pozwolenia na budowę wydana została również przez Starostę Legnickiego.Komentarze

bardzo ładnie,oby tylko wandalom nie przyszło do głowy ,aby te lampy zniszczyć,ale droga w tym parku,fatalna
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.