Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pegazik 2012 - elimiacje w MOKSiR

Autor admin
Data utworzenia: 24 luty 2012, 14:34 Wszystkich komentarzy: 0


Pegazik 2012 - elimiacje w MOKSiR

12 dziewcząt wzięło udział we wczorajszych eliminacjach do XVII DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK, który odbędzie się w maju tego roku. Jak się okazało uczennice ze szkół podstawowych były lepiej przygotowane niż gimnazjalistki, które nieco rozczarowały…

Spotkanie odbyło się w kawiarence Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Na pierwszy ogień poszły uczennice chojnowskich szkół podstawowych. Od godziny 16:00 prezentowały przygotowane wcześniej utwory przed jury, któremu przewodniczył Paweł Palcat – aktor legnickiego teatru. Po prezentacji ośmiu uczestniczek przyszedł czas na obrady jurorów. Po burzliwych naradach postanowiono przyznać następujące miejsca:

  1. Marta Sobiechowska (SP 4 Chojnów) – utwór: Roald Dahl - „Czarownice” (fragment)
  2. Aleksandra Kossakowska (SP 4 Chojnów) – utwór: Roald Dahl – „Matylda” (fragment)
  3. Klaudia Bodes (SP 4 Chojnów) – utwór: Małgorzata Budzyńska – „Ala ma kota” (fragment)

Dodatkowo wyróżnienie otrzymała Urszula Grządkowska (SP 3 Chojnów), która zaprezentowała fragment utworu Joanny Olech – „Dynastia Niziołków”.


Przewodniczący jury szczególnie chwalił doskonałe przygotowanie uczennic szkół podstawowych, czego niestety nie mógł powiedzieć o gimnazjalistkach…

Nieco po godzinie 17:30 przed nieco zmienionym składem jury zaprezentowały się uczennice chojnowskich gimnazjów. Ilość startujących dziewczyn była mniejsza o połowę, jednak przygotowały one po dwa utwory.

W kategorii klas gimnazjalnych jury postanowiło przyznać tylko jedno wyróżnienie – Karolinie Chojnackiej, która zaprezentowała własną interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej – „Portret Kobiecy” oraz „Kameleon” Antoniego Czechowa.


Na uczestników oraz gości przy stolikach czekał słodki poczęstunek oraz ciepłe i ziemne napoje. Sala, w której odbywały się eliminacje była specjalnie przystrojona na tę okazję. Dodatkowo po ogłoszeniu werdyktu każdej z kategorii uczestnicy mogli liczyć na rozmowę oraz rady przewodniczącego jury. Wszystkie dziewczyny otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki.

Pozostaje nam teraz trzymać kciuki za uczniów, którzy dostali się do finału PEGAZIKA – a ten już w maju tego roku.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.