Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Sytuacja na ul. Maczka - zalane piwnice! (aktualizacja - godz. 15:00)

Autor admin
Data utworzenia: 21 luty 2012, 10:50 Wszystkich komentarzy: 8


Sytuacja na ul. Maczka - zalane piwnice! (aktualizacja - godz. 15:00)

Wiele osób narzeka na brak wody w domach w związku z awarią, która nawiedziła Chojnów. Jednak nie każdy ma ochotę by jeszcze więcej wody płynęło w jego pobliżu. Do takich osób należą mieszkańcy bloku przy ul. Maczka 2, gdzie woda zalała piwnice, ciągle leje się po chodniku tworząc „szklankę” wywołując przerażenie. Nic nie pomagają telefony do Spółdzielni Mieszkaniowej ani do Władz Miasta. Mieszkańcy muszą sobie sami radzić, co zresztą robili dotychczas.

Zostało zgłoszone do administratora Spł. Mieszkaniowej "Młodość" w Chojnowie, iż od wtorku 14 lutego zaczęła wypływać woda z ziemi obok wejścia do klatki 2C , niestety w środę już woda pojawiła się w piwnicach mimo zgłoszeń do pogotowia wodno-kanalizacyjnego nikt się tym nie zajął do dzisiaj włącznie a my mieszkańcy tej bramy ul. Maczka 2C musimy wylewać wodę z piwnic, ponieważ zalewa nam wszystko co się w nich znajduje. Jak można tak bagatelizować zgłoszony problem i nie naprawić pękniętej rury w ziemi. To już trwa 5dni .Nie ma do kogo tego dalej zgłosić -tak nasze władze miasta działają że nic nikogo nie obchodzi w ogóle najlepiej niech się budynek zawali. Wtedy może coś zacznie się dziać w tej sprawie, tylko że może być za późno.

Tak brzmi jedno ze zgłoszeń, które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika pod koniec zeszłego tygodnia. Chcąc wyjaśnić sytuację zadzwoniliśmy do Urzędu Miejskiego. Jak się okazało, służby miały interweniować w poniedziałek. Dziś mamy wtorek, zgłoszenia wciąż napływają na naszą skrzynkę e-mail. Postanowiliśmy wybrać się na ul. Maczka i osobiście zbadać sytuację.

Już pod blokiem widać, że wody tam nie brakuje. Chodnik pełny jest wody, która wybija na trawniku tuż obok. Rozlana woda tworzy strumień spływający wzdłuż klatek schodowych. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.Udało nam się również porozmawiać z jednym z mieszkańców klatki 2C. Jak usłyszeliśmy, to co widzimy to jest „nic” w porównaniu z tym, co było do niedawna. Woda w niektórych miejscach sięgała kostki, 30-to centymetrowe kałuże w piwnicach były normą. Gdyby nie interwencja mieszkańców nie mogących znieść apatii władz woda do dziś by zalała całą piwnicę. Zresztą – do dziś się tam gromadzi.

W jednym z pomieszczeń wybito dziurę, przez którą woda ma spływać z piwnic. W innym pomieszczeniu widzimy wilgoć, która niebezpiecznie zbliża się do połowy ściany. Widoki szokują i dziwią, że mimo sporych problemów z mieście z dostępem do wody, problem nadmiaru wody przy ulicy Maczka traktowany jest po macoszemu.Mieszkańcy w pierwszych dniach starali się zrozumieć tę bierną postawę – prawie całe miasto nie ma wody, zadba się o większość, w końcu zajmą się nami – wielu zdawało się myśleć. Jednak dziś mija tydzień od momentu, w którym woda pojawiła się w piwnicach i wciąż zero pomocy.

Mieszkaniec bloku przy ul. Maczka 2C zdradził nam jak dotychczas wyglądała sytuacja przy tego typu zgłoszeniach. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Młodość” interweniowała niemal natychmiastowo, nigdy zgłoszenia nie były lekceważone, każda „drobnostka” była traktowana poważnie. Dlaczego tym razem jest inaczej? Lokatorzy mogą snuć tylko domysły. Czy zbyt mało ludzi ma odpowiednie uprawnienia? Czy jak zwykle dobro jednostek jest niczym przy ogóle?Pisząc ten tekst otrzymaliśmy optymistyczną informację z Urzędu Miejskiego w Chojnowie: „(…) informujemy, że została wynajęta firma, która będzie usuwać awarię rurociągu przy ul. Gen. St. Maczka”.

Mamy nadzieję, że w końcu mieszkańcy ulicy Gen. St. Maczka zaznają trochę spokoju, a wynajęta firma profesjonalnie usunie awarię, która zalała wiele piwnic. Z drugiej strony nie cofnie strat, które mieszkańcy ponieśli do tej pory, a przede wszystkim nie uleczy zszarganych nerwów lokatorów…


Aktualizacja - godz. 15:00

Zgodnie z tym co pisaliśmy wyżej - sytuacją na ul. Maczka zajęła się specjalistyczna firma, która aktualnie prowadzi działania na miejscu. Udaliśmy się tam z aparatem, poniżej prezentujemy kilka zdjęć. Mamy nadzieję, że dziś skończy się problem mieszkańców tego bloku - ciągnie się on już zbyt długo. Choć z drugiej strony usunięcie źródła wycieku to dopiero początek walki o suche i „zdrowe” piwnice.

Komentarze

DO MIESZKAŃCÓW MACZKA!Ludzie jak to czytacie to zadzwońcie do TVP3 Wrocław że jest taka i tak sytuacja w Chojnowie,wyślijcie im zdjęcia i że jest problem z niezdyscyplinowaną instytucją Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. TVP przyjedzie to szybko wyleczy cały Chojnów. Po co sie męczyć.
zgłoś komentarz
TVN24 szybciej reaguje na apely ludzie.
zgłoś komentarz

PROSZĘ PAŃSTWA DO CADIN26 WCZORAJ WIECZOREM PRZED GODZ.22 ZADZWONIŁAM DO P. ANDRZEJA LAMPARTA PRACOWNIKA I KOMENTATORA TVP 3 KTÓRY JEST W NASZYM REGIONIE DOKŁADNIE MIESZKA W LEGNICY I OPOWIEDZIAŁAM DOKŁADNIE CAŁĄ SYTUACJĘ OD 14 LUTEGO CO SIĘ DZIEJE, ŻE WŁADZE TYLKO ZAŁATWIAJĄ NA PISMACH DOKUMENTY ZOSTAŁY ZŁOŻONE PRZEZ ADMINISTRATORA SPŁ.MIESZKANIOWEJ DO MZG I K W CHOJNOWIE I NIC ZE SPRAWĄ.pAN LAMPART ODMOWIŁ MI IŻ SPRAWĄ SIĘ NIE ZAJMIE .TO PO CO JEST TELEWIZJA.
zgłoś komentarz
MIESZKANIEC BLOKU PRZY UL.MACZKA 2C NIE JEST WIARYGODNY!OPOWIADAJĄC,IŻ KAŻDA DROBNOSTKA BYŁA POWAŻNIE TRAKTOWANA.JAK WIĘCEJ JEST POZA GRANICAMI KRAJU TO NIECH SIĘ NIE WYPOWIADA NA TEMAT JAKICHKOLWIEK ZGŁOSZEŃ DO SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ.MY TU MIESZKAMY 22LATA I NA CO DZIEŃ ZMAGAMY SIĘ Z PROBLEMAMI MIESZKANIOWYMI.ŁATWO UDZIELAĆ WYWIADU-LECZ GORZEJ JEST ZE ZGŁOSZENIEM PROBLEMU TELEFONICZNIE CZY PODEJŚĆ DO SPÓŁDZIELNI-TO NIEMA ODWAŻNYCH ANI CHĘTNYCH DO POMOCY SĄSIEDZKIEJ-ZNIECZULICA TOTALNA.PROSZĘ PRZEPROWADZIĆ WYWIAD Z WSZYSTKIMI LOKATORAMI O ILE WAM OTWORZĄ DRZWI.
zgłoś komentarz
dzwońcie jeszcze raz do TVP3 i do TVN24 bo to towarzystwo leniwe trzeba rozgonić do pracy. Któraś telewizja musi wkońcu przyjechać na ten bałagan
zgłoś komentarz
TVN24 przyjedzie na pewno,niech zobaczą co tu sie dzieje w tym miescie.Władza ma wszystko w dupie i nic nie robi.Mimo że głosowałem i tego sie nie wypieram na obecnego burmistrza to juz przy nastepnych wyborach mojego głosu nie otrzyma!!!w pierwszej kandecji burmistrz był bardzo aktywny i było widac go wszedzie a teraz po wygranych wyborach nic kompletnie nie robi i nie jest tak już za angażowany w sprawy miasta.niech przyjedzie Tv i nagra to wszystko.Tyle czasu bez wody to jest SKANDAL I KPINA!!!
zgłoś komentarz
NIECH DZWONIĄ CI LOKATORZY ,KTÓRZY DO TEJ PORY WOGÓLE NIE KONTAKTOWALI SIĘ ZE SŁUŻBAMI ANI WŁADZAMI W CHOJNOWIE ODPOWIEDZIALNYMI ZA CAŁĄ SYTUACJĘ NA UL.MACZKA 2C/D. WIĘKSZOŚĆ LOKATORÓW UDAJE ,ŻE NIC TAKIEGO SIĘ NIE STAŁO - WZRUSZAJĄ RAMIONAMI,TO NIE ICH PROBLEM BO W MIESZKANIU NARAZIE WODA SIĘ NIE LEJE,ALE DO UBEZPIECZENIA TO PIERWSI POLECĄ PO ODSZKODOWANIE.
zgłoś komentarz
po tych wydarzeniach widać dobitnie,że nasze władze nie są kompletnie przygotowane na sytuacje kryzysowe
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.