Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Lustra świata"

Autor Powiat Legnicki
Data utworzenia: 23 luty 2012, 08:00 Wszystkich komentarzy: 0


"Lustra świata"

16 lutego 2012 r w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbył się finał VII edycji programu „Szlakiem Epok Literackich” pod hasłem „Lustra Świata”. Spotkanie poświęcone było pozytywizmowi, epoce powieści, która miała być realistycznym odbiciem świata. Konkurs wiedzy o pozytywizmie, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkoły. W eliminacjach, które odbyły się 12 stycznia 2012 r. brało udział 90 uczniów. Do finału zakwalifikowano 5 drużyn. Zespoły finałowe prezentowały wysoki poziom przygotowania.


Ostatecznie:

I miejsce wywalczył zespół z klasy III Technikum Ekonomicznego w składzie: Magdalena Prostek, Klaudia Urszulak i Norbert Płociński,

II miejsce zdobyła drużyna z klasy IV Technikum Mechanicznego: Maciej Mikoliszyn, Rafał Pokładek i Mateusz Wiśniewski,

III miejsce przypadło zespołowi z klasy III b Liceum Ogólnokształcącego: Natalii Halikowskiej, Łukaszowi Sypieniowi i Żanecie Kot.

Program „Szlakiem Epok Literackich” w swoich założeniach oprócz konkursu wiedzy o danej epoce literackiej, przewiduje udział uczniów w przeglądach literackich i plastycznych. Przegląd twórczości literackiej przebiegał w tym roku pod hasłem „Z mojej szuflady”. Wyróżniono w nim teksty prozatorskie dwóch uczniów. Fragmenty ich opowiadań były prezentowane na spotkaniu finałowym. Zwycięzcami przeglądu literackiego zostali: uczeń klasy II Technikum Hotelarskiego Robert Dorotkiewicz i uczeń III klasy Technikum Ekonomicznego Norbert Płociński. Motywem przewodnim wyróżnionych tekstów były zachowania ludzkie, które nie do końca wynikają z braku dobra, lecz raczej z braku kontroli nad tym co się robi i jakie są przesłanki naszego postępowania.


Przegląd twórczości plastycznej przebiegał pod hasłem: „Tak cię widzę, tak cię przedstawiam”. Obejmował dwie kategorie: rysunek i fotografię. Nagrodzone zdjęcia i prace plastyczne były prezentowane w auli. W tegorocznym konkursie plastycznym jury przyznało wyróżnienie dla Justyny Mazurkiewicz uczennicy klasy I A LO i Marcina Świątka ucznia klasy II B Technikum Mechanicznego. Najlepsze zdjęcia zaprezentowali: Justyna Jamry i Maciej Klimkowski, uczniowie klasy II A Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie.


Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za to, że zechcieli wziąć udział w konkursowych zmaganiach.

Tegoroczny finał uświetniła wystawa fotograficzna autorstwa Dariusza Matysa. Prace tego chojnowskiego artysty: portrety, pejzaże, osobliwości przyrodnicze, to również zwierciadła otaczającego nas świata.


JM.


źródło: powiat-legnicki.eu


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.