Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Przed wyruszeniem w drogę należy... sprawdzić swój stan trzeźwości

Autor admin
Data utworzenia: 18 wrzesień 2017, 14:25 Wszystkich komentarzy: 0


Przed wyruszeniem w drogę należy... sprawdzić swój stan trzeźwości

Zamierzasz wsiąść za kierownicę, a nie wiesz czy do końca wytrzeźwiałeś po wczorajszej imprezie? W poczekalni Komisariatu Policji w Chojnowie został zamontowany ogólnodostępny alkomat zakupiony przez Burmistrza Miasta Chojnów do samodzielnego i bezpłatnego badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zachęca do korzystania z urządzenia.

Z alkomatu korzystać może każdy, kto będzie odczuwał potrzebę zbadania swojego stanu trzeźwości.

- Ogólnodostępny alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu. Taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach. Każda chętna osoba, będzie mogła przyjść do legnickiej komendy i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu.

Policja przypomina, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem. Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.