Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wernisaż wystawy "Papua-Nowa Gwinea - wyprawa w przeszłość w fotografii Mariana Bochynka"

Autor admin
Data utworzenia: 21 luty 2012, 08:05 Wszystkich komentarzy: 0


Wernisaż wystawy "Papua-Nowa Gwinea - wyprawa  w przeszłość w fotografii Mariana Bochynka"

Papua i Nowa Gwinea niesie za sobą wiele tajemnic dla większości osób na Ziemi. Oglądając zdjęcia zarejestrowane podczas wyprawy w te rejony można zachwycać się barwną przyrodą, niecodziennymi widokami, strojami tubylców czy uchwyconymi przez fotografa momentami. Jednak same zdjęcia nie zdradzą nam szczegółów z wyprawy i nie uświadomią, jak miejsce to różni się od znanych wszystkim krajów. Marian Bochynek – autor prezentowanej w Muzeum Regionalnym wystawy przyszedł wszystkim ciekawym obcych kultur z pomocą przyjeżdżając do Chojnowa i opowiadając o przeżyciach jakich dostąpił podczas wyprawy.

Zarejestrowana na zdjęciach wyprawa datowana jest na rok 2008. Zdjęcia z niej obejrzeć może każdy kto odwiedzi Muzeum Regionalne w Chojnowie, o czym pisaliśmy parę dni temu: PAPUA-NOWA GWINEA - WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ W FOTOGRAFII MARIANA BOCHYNKA

Zdjęcia robią wrażenie, oglądając je możemy nieco bliżej poznać tamtą kulturę, roślinność i sposób życia. Każde ze zdjęć niesie za sobą odrębną historię, o której Marian Bochynek – twórca zdjęć – z zaciekawieniem opowiadał w ostatni piątek, o godzinie 17:00 zaproszonym gościom. Na wernisaż zaproszony został również Portal CHOJNOW.PL.


Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wstępu, który wygłosił dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie – pan Jerzy Janus. Kolejne chwile należały do autora wystawy – pana Mariana Bochynka. Swoimi opowieściami, opisami zdjęć i sytuacji, które się z nimi wiążą „porwał” przybyłych gości, dzięki Jego słowom na kilka chwil przenieść się można było oczami wyobraźni w te odległe i nie do końca zbadane obszary naszej planety. Podczas prelekcji nie obeszło się również bez pytań gości, na które z chęcią odpowiadał autor wernisażu. Po krótkim spacerze przez pokoje Muzeum, których ściany zdobią zdjęcia z wyprawy, goście wraz z panem Marianem Bochynkiem mogli wymienić się wrażeniami z różnych podróży, swobodnie podyskutować o wystawie przy lampce wina bądź soku i słodkim poczęstunku.


Spragnionych większych wrażeń zaproszono na półgodzinny film z wyprawy, ukazujący zdobycie jaskiniowej studni Minye (417 m). Jeszcze bardziej uzmysłowił on zgromadzonym jak trudne warunki tam panują i jak mocno różnimy się kulturowo od „papuasów”... Po filmie był jeszcze czas na dyskusje, opowiadanie anegdotek i ostatnie pytania do pana Mariana Bochynka, który swoimi historiami i przeżyciami zdobył serca wielu chojnowian.


Przypomnijmy – wystawę „Papua-Nowa Gwinea: wyprawa w przeszłość. Fotografie Mariana Bochynka” oglądać można do końca marca w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj: PAPUA-NOWA GWINEA - WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ W FOTOGRAFII MARIANA BOCHYNKA
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.