Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pomoc dla Gracji!

Autor Kacper Majoch
Data utworzenia: 10 luty 2012, 08:08 Wszystkich komentarzy: 0


Pomoc dla Gracji!

Kiedy usłyszeliśmy imię „Gracja” z początku nie wiedzieliśmy o co chodzi, ale gdy tylko powiedziano nam że ta „Gracja” to imię konia uratowanego przez stowarzyszenie „Trójrzecze”, wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy że musimy pomóc.

Co roku ponad 100 tyś. koni z Polski wyrusza w długą i makabryczną podróż, z której już nigdy nie wrócą. Zostają one transportowane, często w niehumanitarnych warunkach za granicę, do innych państw, gdzie skazane są już tylko na śmierć. Z takiej podróży uciekła właśnie Gracja. Swoje życie zawdzięcza stowarzyszeniu „Trójrzecze”, to właśnie oni wykupili tego konia z rąk handlarzy i dali jej nowe życie. Zapytacie dlaczego została ona skazana na śmierć? Za granice wysyłane są konie nikomu już niepotrzebne, gdzie nie nadadzą się już do niczego innego, Gracja jest koniem ślepym, nie ze swojego wyboru, nie przez głupotę ludzi lecz po prostu, taka już się urodziła. Więc czy przez to jej życie musi być od razu przekreślane? Gracji co prawda już nic nie grozi, ale wciąż potrzebuje pomocy finansowej, potrzebuje pieniędzy które zostają przeznaczone na jej utrzymanie. Koszt jej utrzymania to 350 zł/m-c, wszystko zostaje przeznaczone na jedzenie dla niej, na weterynarza, na kowala… dla niej liczy się każda złotówka.


Gimnazjum nr 2 imienia Mikołaja Kopernika w Chojnowie, jako jedna z kilku szkół z naszego regionu postanowiła działać. Ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy dzięki której zebraliśmy całkiem pokaźną sumę pieniędzy, około 150 zł. Dnia 3 lutego (piątek) Kapituła Zielonej Flagi wybrała się w odwiedziny do Gracji, przy okazji chcieliśmy przekazać jej zebraną kwotę. Od progu drzwi stajni Balladyna przywitali nas jej właściciele, zaraz potem pokazała się pani Magdalena Głogowska – zastępca prezesa stowarzyszenia Trójrzecze wraz z Szymonem Głogowskim – prezesem stowarzyszenia Trójrzecze. Od razu przeszliśmy w okolice zagrody Gracji, mimo kilku stopniowego morzu panującego na zewnątrz koń świetnie czuł się tam spędzając swój czas wraz z drugim koniem Balladyną. Uroczyście przekazaliśmy zebrane pieniądze na ręce pani Magdaleny oraz przeprowadziliśmy z nią krótki wywiad na temat ratowania koni skazanych na śmierć. Pani Magdalena wraz z panem Szymonem podziękowali nam oraz całemu gimnazjum za pomoc dla Gracji, zobowiązaliśmy się również dalej pomagać, bowiem tak nie wiele trzeba żeby uratować czyjeś istnienie!


Chcieliśmy również prosić wszystkich państwa o pomoc dla Gracji. Pomóc można dwoma sposobami: przekazując darowiznę na konto fundacji „Trójrzecze” - szczegóły na stronie internetowej http://trojrzecze.pl/, lub też przyjść do Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w godzinach 8-14 i przekazać pomoc do Kapituły Zielonej Flagi, która potem przekaże pomoc bezpośrednio dla Gracji.
Wystarczy tak niewiele...

Kacper Majoch

źródło: facebook.com/pomocdlagracji


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.