Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Z myślą o niepełnosprawnych

Autor Starostwo Powiatowe w Legnicy
Data utworzenia: 07 luty 2012, 12:52 Wszystkich komentarzy: 8


Z myślą o niepełnosprawnych
Dzięki staraniom Zarządu Powiatu i pomocy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wielu innych osób i instytucji został uroczyście otwarty Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnowie. Dzienną opiekę znajdzie w nim 40 osób niepełnosprawnych umysłowo. Utworzenie ŚDS było możliwe dzięki przekazaniu przez władze powiatu na ten cel budynku stołówki szkolnej, należącego niegdyś do Powiatowego Zespołu Szkół oraz dotacji z Urzędu Wojewódzkiego. Administracja rządowa przekazała na ten cel ponad 420 tys. zł. Kwota ta była przeznaczona na remont obiektu 160 tys. zł., na zakup oraz montaż windy dla osób poruszających się na wózkach 150 tys. zł., na wyposażenie 70 tys. zł. oraz na bieżącą działalność 41 tys. zł.

Na uroczyste otwarcie ośrodka przybyli licznie zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów- Senator RP Doroty Czudowskiej, Posła RP Ryszarda Zbrzyznego, Zastępcy Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Doroty Grzybowskiej, przedstawicieli powiatu- Starosty Legnickiego Jarosława Humennego, Przewodniczącej Rady Powiatu Stanisławy Pakos, Wicestarosty Lilii Walasek, Członków Zarządu- Janiny Wągrodnej, Mikołaja Bidnyka, Andrzeja Rokitnickiego, Sekretarza Powiatu Stanisława Warchoła, Skarbnika Powiatu Tadeusza Rasały, samorządowców, dyrektorów gminnych jednostek pomocy społecznej i jednostek powiatowych.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do otwarcia tego ośrodka składamy serdeczne podziękowania.

źródło: powiat-legnicki.eu

Poniżej zamieszczamy również nasze zdjęcia zrobione podczas wczorajszego uroczystego otwarcia.
Komentarze

Widzę że Pani Senator dr. Dorota Czudowska nawet nie została dopuszczona do głosu, a oczywiście Pan Zbrzyzny koło Pana Serkiesa co niby jest wg. ludzi za PiS-em w rzeczywistości jest za Platformą i się z tym nie ukrywa choć wszem i wobec ogłaszane jest że jest Pan Burmistrz za PiS żeby sobie elektorat przypodobać :)
zgłoś komentarz
i księża też się przysłużyli...
zgłoś komentarz
"gucio65" przybliż sprawę bo ja trochę nie w temacie. Zbrzyzny jest z SLD - chyba. To jak to się ma do naszego burmistrza i jak to się ma czy on z pisu czy z platformy. A może Pani Czudowska przemawiała tylko jej nie uchwyciły zdjęcia. Chyba, że wiesz bo ja tam nie byłem wiem tyle co z artykułu.
zgłoś komentarz
"gorgol80" p. Zbrzyzny jest z SLD. Chodzi mi o to że p. burmistrz przypisuje sobie prawicowe poglądy przed wyborcami, choć deklaruje że głosuje na platforme i współpracuje z nią i sld. Przynajmniej mi i wielu innym chojnowianom tak się zdaje
zgłoś komentarz
Ale osobiście bardzo lubię i cenię pana Serkiesa
zgłoś komentarz
Dzięki za info. Z tymi przynależnościami do partii jest tak jak piszesz, poglądy to jednio a "...Pan Burmistrz za PiS żeby sobie elektorat przypodobać".
Sam burmistrz ze swoimi poglądami też mi w niczym nie przeszkadza.
zgłoś komentarz
Nie ważne jest, kto to jakiej partii należy, tylko co potrafi zrobić. Patrząc na wcześniejsze rządy w Chojnowie, to należy powiedzieć, ze dopiero obecny Burmistrz zaczął dbać o nasz Chojnów. Widać, że dobro miasta leży mu na sercu. Myślę, ze to nie jest tylko moje zdanie, a to czy głosował na PIS, czy na PO to wie tylko sam Pan Burmistrz.
zgłoś komentarz
Inka nie zgadzam się z tobą do końca, przynależność do partii wpływa na ludzi, na ich pewne zachowania i postępowanie z niektórymi sprawami. Chyba, że ktoś jest nieco zakłamany i przynależy oficjalnie do jednej partii a jego postępowanie i poglądy odzwierciedlają przynależność do innego ugrupowania. Nie mam tu naszego burmistrza na myśli bo sprawy nie znam.
Zgadzam się jednak z tym, że za rządów Pana Serkiesa dzieje się zdecydowanie więcej niż za jego poprzednika pana Dwojaka.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.