Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Kulinarne {bałagan} rewolucje.

Autor bez nazwy
Data utworzenia: 02 luty 2012, 08:40 Wszystkich komentarzy: 3


Kulinarne {bałagan} rewolucje.
Przyjazd pani Gessler do naszego miasta to niewątpliwie wielkie wydarzenie i dzięki TVN, cały program nagrany u nas będą mogli zobaczyć wszyscy oglądający ten program. To jedyne plusy.

Zacznijmy od początku: od pewnego czasu mówiło się o tej wizycie trochę z ciekawością, a w większości jakie będą efekty. Oczekiwania to jedno, a spotkanie z rzeczywistością było zaskakujące. Dobrze powiedział pan w wywiadzie - arogancja, lekceważące zachowanie - to od razu rzucało się w oczy. Sam byłem świadkiem takiego zachowania. Szkoda bo zupełnie czegoś innego można się było spodziewać po tej ekipie. Zabrakło klasy, poziomu, pozostał niesmak. Bardzo dziwne lub zgoła zaskakujące było stwierdzenie pani Gessler, że tak dobrze nigdzie nie karmią po wizycie w zaledwie dwóch lokalach. Gdyby pani odwiedziła wszystkie restauracje które są u nas i spróbowała ich potraw, to ta opinia byłaby jak najbardziej miarodajna. To są niewątpliwie braki po stronie ekipy i znowu lekceważenie, i brak dobrego smaku.

W tytule napisałem kulinarny bałagan, bardziej pasuje chaos, do tego co uczyniono w MILENIUM.
Ta restauracja miała przed zmianami wygląd przypominający starą Grecję. W środku na ścianie głowa meduzy itp, na zewnątrz zaś elementy architektoniczne i w tym kierunku mogła pójść ta przemiana. Dodając kilka drewnianych elementów, kilka makatek plus myśliwskie trofea uzyskano w efekcie właśnie chaos. Jeśli próbowano adoptować tu styl szwabski, to dalece bez głębokiego przemyślenia. Zabrakło w menu całej palety dań, zup, obiadów, wyrobów wędliniarskich z tego co w całej obfitości daje nam las.
Zmiana nazwy lokalu to jak zmiana nazwiska zawsze wiąże się z utratą tożsamości. Oglądając różne programy,
firmy, restauracje przede wszystkim dbają ażeby nazwa, marka przetrwały.

Jedna restauracja próbowała zmienić nazwę, po pewnym czasie życie, a zwłaszcza klienci zmusili do powrotu do starej, wypróbowanej nazwy. Milenium było jest i pozostanie, zaś Pod Jeleniem zawsze będzie budziło niezbyt przyjemne skojarzenia. Warto też podpowiedzieć panu kelnerowi, że muszki nie zakłada się do koszul wizytowych tylko do koszul ze stójką. Szkoda, że było tyle szumu wokół tych zmian, a w końcu przyniosło tak mierne efekty. Pośpiech i brak pełnej koncepcji co do wizji przemiany lokalu, to w tym wypadku zły doradca.

Zabrakło w ekipie kogoś o wyrobionym poczuciu plastycznego smaku. Może to przykład, że czas na zmiany także w ekipie pani Gessler? W poczynaniach ekipy było zbyt wiele chaosu, brak spójnej koncepcji w uzdrowieniu tego lokalu. Zabrakło w działaniach pokory, jak na Chojnów to wystarczy, a jednak nie wystarczy. Zamierzony cud, sukces chwycił tęgi mróz. Życzę na przyszłość więcej rozwagi i przemyślanych decyzji.


Komentarze

Uważam, że zmiany są niewielkie i na pewno wśród Chojnowian jest ktoś, kto dokonałby lepszych zmian niż p. Gessler i na pewno za mniejsze pieniądze. Nie zapominajmy jednak, że p. Gessler to medialna gwiazda i z jej opinią liczą sie ludzie i dlatego tak tłumnie oblegali Millenium sorki Pod Jeleniem.
zgłoś komentarz
Trochę mnie zaskoczył ten tekst,bo do tej pory pisaliście ciepło i przychylnie o "KR",a teraz wszystko skrytykowaliście.Czas pokaże,jak będzie,a wy już z góry założyliście,że jest kiepsko,robiąc tym samym antyreklamę lokalowi,a powinno być raczej odwrotnie.
zgłoś komentarz
@Malinda - przypomnę, że tekst jest "pióra" jednego z Czytelników Portalu CHOJNOW.PL. Zamieszczenie go na łamach Portalu nie znaczy, że się z nim zgadzamy.

Osobiście kibicujemy restauracji Pod Jeleniem i mamy nadzieję, że osiągnie oczekiwany sukces. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który lada moment pojawi się na CHOJNOW.PL.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.