Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla roczników 2005 i 2006

Autor admin
Data utworzenia: 01 luty 2012, 11:19 Wszystkich komentarzy: 0


Obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla roczników 2005 i 2006
Jak na swojej stronie internetowej informuje Przedszkole nr 3 w Chojnowie – w roku szkolnym 2011/2012 wszystkie dzieci z roczników 2005 i 2006 muszą odbyć przygotowanie przedszkolne.

Od jakiegoś czasu wprowadzane są zmiany w systemie edukacji i szkolenia dzieci 5 i 6 letnich. Aktualnie, w okresie przejściowym, o przyszłości dziecka decydują rodzice. Oni podejmują decyzję o rozpoczęciu nauki w szkole przez sześciolatka. 27 stycznia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o systemie oświaty, która przesuwa o dwa lata - z 2012 r. na 2014 r. - wprowadzenie obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Jednak również 5-latki zostały objęte koniecznością rocznego wychowania przedszkolnego. Szkolenie takie rozwija aktywność, samodzielność, ciekawość oraz kształtuje umiejętności i wiadomości ważne w edukacji szkolnej.

Jak można przeczytać na stronie internetowej ORE (Ośrodek Rozwoju Edukacji) treści i metody nauczania pierwszoklasistów są dostosowane do możliwości rozwojowych sześciolatków. Szczególną uwagę zwrócono na indywidualną pracę z dzieckiem – dostrzeżenie jego problemów ale również pasji, zainteresowań, rozwijanie ich.

Dziecko rozpoczynając naukę w szkole wkracza w nowy - ważny nie tylko dla niego, ale również dla rodziców i nauczycieli - okres w życiu. Sukces uzależniony jest od wielu czynników, m.in. przygotowania szkoły, opiekunów oraz wsparcia jakie dostają. Dlatego tak ważne są szkolenia i programy przygotowujące.

Źródło: Przedszkole nr 3 w Chojnowie

Ośrodek Rozwoju EdukacjiKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.