Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowianka przez nachodzącym sezonem letnim!

Autor admin
Data utworzenia: 01 luty 2012, 10:10 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnowianka przez nachodzącym sezonem letnim!
Jak wiadomo 10 marca rusza liga piłkarska. Nie możemy zapomnieć o naszym lokalnym klubie. Do tej pory nie wiadomo jak będzie wyglądał ostateczny skład naszej drużyny na nadchodzącą rundę. Z tego co udało nam się ustalić wiadomo, że nie będzie żadnych odpłatnych transferów. Chojnowski klub liczy na wsparcie dawnych zawodników, którzy już wcześniej reprezentowali barwy naszego miasta. W połowie lutego będzie już wiadomo, kto na pewno będzie grał, a kto nowy zasili obecną kadrę. Warto nadmienić, że obecna drużyna jest bardzo młoda, być może najmłodsza jaka gra na chwilę obecną w lidze. Istotne jest, aby nasi podopieczni bardziej się zgrali i osiągali lepsze wyniki.

Jak udało się ustalić w rozmowie z panią Małgorzatą Członką – prezesem klubu- w tym roku budżet na najbliższy sezon jest mniejszy niż w roku ubiegłym. Nie przeszkadza to jednak w dalszym dążeniu do zamierzonych celów. Podstawowym zadaniem jest szkolenie najmłodszych grup w tym: żaków, młodzików, trampkarzy. Ważne jest również aby pierwsza drużyna zawsze istniała, jest to dodatkowy bodziec do ciężkiej pracy dla najmłodszych. Wiadomo, ze marzeniem każdego zawodnika jest dostanie się do jak najlepszej drużyny, jednak podstawowym celem jest gra w pierwszej drużynie klubu, który reprezentuje.

Na chwilę obecną klub jest w stabilnej sytuacji finansowej. Mimo tego młodzi adepci KS Chojnowianki składają się we wrześniu każdego roku po 100zł. Fundusze te przeznaczane są na ich szkolenia i dalszy rozwój. Dzięki wsparciu z Urzędu Miasta nasza młodzież oraz pierwsza drużyna ma możliwość wyjazdów na mecze i dalszego rozwoju. W 2011 roku udało się zakupić dresy dla trampkarzy, koszulki, stroje dla orlików oraz wiele piłek rozmiaru „4” dla najmłodszych. Klubowe fundusze przeznaczane są w całości na działania związane z wszystkimi grupami związanymi z KS Chojnowianką.

Na dzień dzisiejszy, aby powstała drużyna Juniora połączono dwie inne grupy. Niestety w tym wieku młodzież nie jest zbytnio zainteresowana uprawianiem sportu. Brak chętnych do gry spowodował, że przez pewien okres czasu zabrakło tej grupy piłkarskiej w Chojnowie.

Obecnie jeszcze nie funkcjonuje grupa Junior (ale już niedługo zacznie) oraz II drużyna, która do tej pory była fikcją. Satysfakcjonującym jest fakt, że mamy cztery drużyny dziecięce oraz drużynę seniorów.
Dzięki charytatywnej działalności pracowników „Niebieskiego Parasola” udaje się sprowadzać koszty administracyjne do minimum.


Komentarze

Dziekuje za informacje i czekam do połowy lutego kto przyszedł,a kto odchodzi.Pozdrawiam i oby tak dalej:);):)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.