Query error chojnow.pl - Pracownia Wokalna A. J. Szumiło zakończyła 6. Chojnowską Jesień z Muzyką Dawną
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pracownia Wokalna A. J. Szumiło zakończyła 6. Chojnowską Jesień z Muzyką Dawną

Autor admin
Data utworzenia: 25 październik 2016, 11:33 Wszystkich komentarzy: 0


Pracownia Wokalna A. J. Szumiło zakończyła 6. Chojnowską Jesień z Muzyką Dawną

Za nami ostatni z pięciu koncertów, zaplanowanych w ramach tegorocznej Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną.

Tym razem, w sali wystawowej chojnowskiego dworu Piastów zaprezentowali się członkowie Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło. Wśród nich znaleźli się chojnowianie, jak i przedstawiciele Legnicy i Wrocławia, których mogliśmy już poznać podczas poprzednich koncertów pracowni.

Występ rozpoczął się od Breve regnum erigitur - najstarszej znanej nam krakowskiej piosenki żakowskiej. Utwór w oryginale śpiewany po łacinie, tym razem zaprezentowany został w języku polskim. Do czasów baroku oprócz muzyki, nawiązywały także stroje z tamtej epoki.

Obok osób, które śpiewu dopiero się uczą, pojawiła się także Agnieszka Justyna Szumiło - osoba dla której śpiew operowy to chleb powszedni. Jej pracownia funkcjonuje od 2010 roku i gromadzi osoby, dla których pasją jest śpiew - niezależnie od wieku. Od kilku lat jeden z oddziałów pracowni działa także w Chojnowie.

Był to ostatni ze wszystkich koncertów, jakie zaplanowano w ramach tegorocznej Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Pierwszy z nich odbył się 8 października. Wówczas, w Muzeum Regionalnym zaprezentowały się Gregoły i Tiboryus. Drugi z koncertów gościł z chojnowskiej farze. Lokalnej publiczności zaprezentowały się Serenissima Res Publica oraz All'Antico.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.