Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Serenissima Res Publica i All' Antico w drugiej odsłonie Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną

Autor admin
Data utworzenia: 18 październik 2016, 13:30 Wszystkich komentarzy: 0


Serenissima Res Publica i All' Antico w drugiej odsłonie Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną

Drugi z koncertów w ramach tegorocznej Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną gościł we wnętrzu kościoła farnego. Na tle "Zmartwychwstania Pańskiego" pędzla Georga Ostermayera lokalnej publiczności zaprezentowały się Serenissima Res Publika i All' Antico.

Do barokowego wyposażenia wnętrza chojnowskiej świątyni idealnie pasowała muzyka właśnie z tej epoki. Tym razem mieliśmy okazję usłyszeć utwory grane na: barokowych skrzypcach, fletach, wiolonczeli czy klawesynie.

Jako pierwsza zaprezentowała się istniejąca od 2014 roku wrocławska grupa Serenissima Res Publica. W jej skład wchodzą: Noemi Kuśnierz - skrzypce barokowe, Olga Szęszoł - flety proste, Szczepan Dembiński - wiolonczela barokowa oraz Adam Rorat - klawesyn. Muzycznie zespół sięga do historii Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, do której nawiązuje samą nazwą. Jak piszą sami o sobie - ich celem jest popularyzacja muzyki epoki doby renesansu, choć nieustannie poszukują kolejnych źródeł inspiracji. Repertuar zespołu obejmuje dzieła Zieleńskiego, Mielczewskiego, Jarzębskiego, Szarzyńskiego oraz szeregu innych kompozytorów.

Drugim z zespołów jaki wystąpił tego dnia była doskonale znana w naszym mieście grupa All' Antico. Ich występy możemy podziwiać podczas każdej edycji Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną - sami muzycy od lat wspierają organizację tego festiwalu. W skład zespołu wchodzą: Krzysztof Bartkowski - flety, Mateusz Bojda - flety, Maksymilian Sykstus Dominiak - flety, Radosław Dembiński - viola da gamba, Szczepan Dembiński - wiolonczela barokowa, Adam Rorat - klawesyn, pozytyw.

Był to już drugi z koncertów w ramach szóstej edycji Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Przypomnijmy, że jako pierwsi chojnowskiej publiczności zaprezentowały się zespoły Gregoły i Tiboryus. Już w najbliższą sobotę festiwal ponownie przeniesie się do zamku, gdzie zaprezentują się uczestnicy pracowni wokalnej A.J. Szumiło.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.