Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Oficjalne otwarcie farm wiatrowych Modlikowice i Łukaszów - wielki piknik!!!

Autor Maciek
Data utworzenia: 20 styczeń 2012, 08:30 Wszystkich komentarzy: 0


Oficjalne otwarcie farm wiatrowych Modlikowice i Łukaszów - wielki piknik!!!
Mimo wielu kontrowersji związanych z wytwarzaniem energii z turbin wiatrowych udało się wreszcie zakończyć projekt farm wiatrowych w GMINIE ZAGRODNO. W nadchodzący weekend dnia 21.01.2012r odbędzie się Piknik z okazji otwarcia farm wiatrowych Łukaszów i Modlikowice. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 09:30, a zakończy o 14:00. Piknik odbędzie się w Parku Wiatrowym Modlikowice na terenie przedsiębiorstwa Agro-TaK. Na gości czeka wiele atrakcji.

Program imprezy:

09:30 – otwarcie pikniku, kawa i pączki na dzień dobry
09:45 – przekazanie autobusu szkolnego
10:00-14:00 spotkanie z ekspertami, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące farm wiatrowych
11:30 – grochówka z kuchni polowej

Jedną z największych atrakcji będą LOTY BALONEM I ZWIEDZANIE FARMY!!!Ponadto mieszkańcy gminy Zagrodno będą mieli możliwość dojechać na miejsce podstawowym autokarem piknikowym. Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy autokaru:Postanowiliśmy przybliżyć Państwu kilka podstawowych informacji dot. farm wiatrowych w gminie Zagrodno:

Farmy wiatrowe Łukaszów i Modlikowice otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Obie farmy zostały wybudowane i zaprojektowane zgodnie z zasadami ładu przestrzennego, a co najważniejsze miały na celu poszanowanie aspektów przyrody oraz zdrowia i życia ludzkiego. W obu farmach mieści się łącznie 29 turbin o łącznej mocy 58 MW. Ciekawym jest fakt, że wysokość wieży to aż 105m, a samo skrzydło turbiny to 45m. Większość wybudowanych elektrowni mieści się około 1500-2000m od najbliższych zabudowań.

Wielu ludzi interesuje fakt wydzielania dźwięków przez turbiny. Specjaliści potwierdzają, że turbina wytwarza dwa rodzaje dźwięków:
- mechaniczne: wywarzane na wysokości 105m nad ziemią, są one całkowicie pomijalne
- aerodynamiczne: powstają na skutek pracy łopat turbiny. Stosowane obecnie technologie pozwalają ograniczać poziom natężenia tego dźwięku.

Zdaniem naukowców nie ma żadnych dowodów na to aby hałas z turbin wywierał jakikolwiek wpływ na samopoczucie czy też zdrowie.

Sponsorem pikniku będą spółki Amon i Talia Grupa Polish Energy Partners S.A.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.