Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

6. Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną - za nami pierwszy koncert

Autor admin
Data utworzenia: 10 październik 2016, 14:32 Wszystkich komentarzy: 0


6. Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną - za nami pierwszy koncert

Człowiek w świecie bez poezji i muzyki jest tylko elementem łańcucha pokarmowego.

Tą sentencją poety Dawida Junga rozpoczęła się szósta edycja Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. W biblijnych sceneriach ze sgrafitt z dworu Schellendorfów rozbrzmiała muzyka w wykonaniu zespołów Gregoły i Tiboryus.

Dla zespołu Gregoły z izerskiego Giebułtowa był to dopiero drugi publiczny koncert w karierze. Pomimo drobnych problemów technicznych występ spotkał się z bardzo pozytywnymi ciepłym przyjęciem. Średnia wieku członków zespołu wynosi zaledwie 8 lat - muzykę wykonują na specjalnie skonstruowanych dla nich instrumentach. Nazwa grupy pochodzi od typowych dla Podkarpacia zwyczajów ludowych.

Jako drugi przed chojnowską publicznością zaprezentował się zespół Tiboryus ze Świeradowa-Zdroju. Grupa, w skład której wchodzą: Sara Kotlarek, Katarzyna Kudyba, Katarzyna Salawa i Jakub Stroński, przeniosła widzów m.in. na wyspy brytyjskie. Tiboryus z pewnością znany jest tej części chojnowian, która swoją obecnością zaszczyciła zeszłoroczną Jesień z Muzyką Dawną.

Obydwa zespoły do występu przygotował Ryszard Dembiński - muzyk i twórca instrumentów muzycznych.

Był to dopiero pierwszy z trzech zaplanowanych koncertów. Już 16 października o godzinie 19:00 w kościele farnym w ramach Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną zaprezentują się All'Antico z Chojnowa i Wrocławia oraz Serenissima Res Publica z Wrocławia. Ostatni z koncertów odbędzie się 22 października o godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym - przed chojnowską publicznością wystąpią uczestnicy pracowni wokalnej A.J. Szumiło.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.