Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Mnichovo Hradiště oficjalnie miastem partnerskim Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 20 wrzesień 2016, 09:43 Wszystkich komentarzy: 0


Mnichovo Hradiště oficjalnie miastem partnerskim Chojnowa

17 września 2016 roku doszło do podpisania umowy partnerskiej między Chojnowem a czeskim miastem Mnichovo Hradiště. Pod dokumentem podpisali się burmistrz Jan Serkies, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Chojnowa Barbara Kułacz oraz starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman. Wizyta delegacji z Chojnowa miała miejsce podczas dorocznego miejskiego święta.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił także zespół Brooklyn oraz zespół muzyczno-wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 4. Mieszkańcy naszego nowego miasta partnerskiego mieli okazję zapoznać się z Chojnowem oraz skosztować tradycyjnych polskich przysmaków na specjalnym stoisku.

Wraz z podpisaniem aktu partnerskiego, władze obu miast zobligowały się do porozumienia między narodami i wspierania projektów inicjowanych przez nasze lokalne środowiska. Uroczystość została poprzedzona spotkaniem roboczym, w którym udział wzięli przedstawiciele ośrodków kulturalnych i samorządowych z Czech, Polski i Niemiec. W trakcie rozmów omówiono możliwości, działania i projekty aktywizujące lokalną społeczność, wzmacniające relacje międzyludzkie i wspierające poczucie przynależności. Wizyta stanowiła również doskonałą okazję do omówienia najbliższych działań dotyczących głównie zaangażowania młodzieży, instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych.

Mnichovo Hradiště położone jest w północnej części Republiki Czeskiej, w kraju środkowoczeskim. Miasto zamieszkuje 8 469 osób i słynie w głównej mierze z turystyki. Jest to już trzecie miasto partnerskie Chojnowa - w 2005 roku władze naszego miasta podpisały układ o partnerstwie między Chojnowem a heskim Egelsbach. Rok później grono miast partnerskich zasiliło położone w Owernii Commentry.

Co ciekawe - Egelsbach, miasto partnerskie Chojnowa graniczy z Erzhausen - miastem partnerskim Mnichova Hradiště - ten zbieg okoliczności automatycznie zintegrował obie grupy. Warto bowiem zaznaczyć że przedstawiciele Erzhausen również brali udział w spotkaniu. Wśród delegacji niemieckiej znalazły się również byłe mieszkanki Chojnowa.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.