Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Bezpieczna droga i ferie z Policją. Spotkanie w SP w Niedźwiedzicach i Rzeszotarach

Autor admin
Data utworzenia: 11 styczeń 2012, 15:51 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpieczna droga i ferie z Policją. Spotkanie w SP w Niedźwiedzicach i Rzeszotarach
Atmosferę zbliżających się ferii zimowych czuć na każdym kroku – uczniowie szkół w wolnym czasie rozmawiają tylko o wyjazdach na zimowiska, odliczają dni do końca obecnego tygodnia, nie mogą doczekać się dwóch tygodni „wolności” od zajęć lekcyjnych. Jednak ferie to nie tylko dobra zabawa, ale również szereg niebezpieczeństw czyhających na młodzież czy na to na drodze, czy nawet w domu, ze znajomymi, na obozie.

Aby przygotować młodzież do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych w Szkołach Podstawowych w Niedźwiedzicach i Rzeszotarach zorganizowano spotkania uczniów z przedstawicielami organów prewencyjnych z okolic. 11 stycznia 2012r. w pogadance o poruszaniu się na drodze i upragnionych feriach udział wzięli: Funkcjonariusz Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Policjanci z Referatu Dzielnicowych oraz pracownik KRUS.
Podczas spotkania przeprowadzony został mini-konkurs, który sprawdzał wiedzę uczniów o ruchu drogowym. Najlepsi otrzymali wspaniałe nagrody. Dodatkowo wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali gadżety edukacyjne ufundowane przez sponsorów.

Warto organizować w szkołach takie spotkania, w końcu nikt tak nie zaprezentuje zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i nie ostrzeże o niebezpieczeństwa czyhających na wszystkich podczas ferii zimowych jak osoby mające bezpośredni kontakt z zagrożeniami.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.