Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Los osiedli w Białej i Piotrowicach przesądzony? Opinia Rady Gminy jednogłośna (wideo)

Autor admin
Data utworzenia: 30 maj 2016, 12:22 Wszystkich komentarzy: 15


Los osiedli w Białej i Piotrowicach przesądzony? Opinia Rady Gminy jednogłośna (wideo)

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chojnów uchwalono istotną opinię w kwestii ewentualnego przyłączenia części sołectw Biała, Piotrowice i Goliszów w granice administracyjne miasta Chojnowa. Przypomnijmy - chodziło o część osiedla domów jednorodzinnych w sąsiedztwie ulicy Gabrieli Zapolskiej, Kolonię Biała, część terenów w sąsiedztwie Dolzametu i pobliskiej stacji paliw oraz teren oczyszczalni ścieków w Goliszowie.

Odbywające się w ostatnich miesiącach na terenie gminy wiejskiej konsultacje społeczne w sprawie ewentualnego przekazania tych terenów, zakończyły się wynikiem z pewnością cieszącym władze gminy, które od początku manifestowały swój sprzeciw wobec tego pomysłu - Nie można traktować gminy jako kawałka, wycinka - są to naczynia połączone - mamy wspólny budżet, wspólne wydatki, wspólne potrzeby i odłączenie jakiegokolwiek terenu od gminy powoduje że gmina staje się uboższa, dysponuje mniejszymi środkami finansowymi na wykonywanie zadań własnych. - powiedział Wójt Andrzej Pyrz.

Za pozostawieniem tych terenów w dotychczasowych granicach opowiedziało się 90,7% głosujących (frekwencja wyniosła 64,3%).

Głos w sprawie zabrał również radny Ryszard Tajchman, z oburzeniem w głosie przypomniał nie tak dawną sesję rady miasta - Jesienią ubiegłego roku, na sesji Rady Miasta Chojnowa, z wielką łaską udzielono głosu panu Wójtowi i panu Przewodniczącemu. Pan Radny Skowroński nie chciał słuchać pozostałych głosów, by móc zapoznać radę miasta z wolą radnych gminy. Bardzo mnie to zabolało, bo co to za praktyki, gdzie próbuje się zamknąć usta ludziom, którzy zostali wybrani przez wyborców, by ich reprezentowali, a chcieliby to uczynić na forum rady miasta. Radny Tajchman zwrócił się również bezpośrednio do przedstawicieli władz miasta Chojnowa - Niech radni miasta Chojnowa, albo Burmistrz, pan Przewodniczący Rady Miasta usłyszą, że sąsiedzi, którzy się wzajemne szanują, wzajemnie sobie pomagają przez tyle lat i potrafili żyć w zgodzie - w ten sposób ze sobą nie rozmawiają. Panie Burmistrzu, jeżeli ma Pan jakiś problem, to proszę przyjść tu do nas na sesję, do gminy i próbujmy te problemy rozwiązywać wspólnie.

Głosowanie radnych nad uchwałą w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej granicy gminy Chojnów zwieńczone zostało oklaskami. Wszyscy głosujący poparli decyzję większości mieszkańców Gminy Chojnów. Swoje zadowolenie z obrotu spraw wyraził Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Styrkowiec, który dziękując radnym, mieszkańcom gminy oraz wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie konsultacji zauważył, że poparcie mieszkańców gminy dla pozostawienia jej w dotychczasowym kształcie z pewnością było większe niż wskazywałyby na to wyniki konsultacji - Mieliśmy wiadomości, że część ludzi, którzy byli za przyłączeniem po prostu się pomyliła.Komentarze

Pazerna gmina ziemi nie odda bo straci kasę. Kogo obchodzi, że mieszkańcy chca inaczej. Komedia.
zgłoś komentarz
A ktoś im broni przeprowadzić się do Chojnowa? Skoro tego tak bardzo pragną, to mają w pełni prawo do przeprowadzenia się do samego miasta Chojnowa :)

"Za pozostawieniem tych terenów w dotychczasowych granicach opowiedziało się 90,7% głosujących (frekwencja wyniosła 64,3%). "

Czy aby na pewno chcą? Czy może to Jasiu wyczuł kolejne pieniądze i kręci aferę?
zgłoś komentarz
Wyszły kłamstwa i manipulacja Serkiesa nie pierwszy raz, że rzekomo inicjatywa przyłączenia była oddolna a to były od początku tylko jego knucia i podburzania. Serkies z nikim nie chce i nie potrafi współpracować, to dyktator jak Putin. Tak trzeba dogadać się wójtem, wypracować wspólną idę a tak robiłby to sam.Frekwencja dość spora a wynik dla Serkiesa miażdżący i ostry policzek w twarz. Kiedy ludzie przejrzą na oczy.Gdyby faktycznie ludzie chcieli przyłączenia do miasta jak kłamał Serkies wynik byłby zupełnie inny.Brawa dla gminy.
zgłoś komentarz
Oba rozwiazania maja swoje plusy i minusy, to jest w takiej sytuacji najgorsze. :) Ale skoro ewentualne korzysci bylyby niewspolmierne do poniesionych kosztow/stworzonych "problemow" to chyba lepiej zostawic to tak jak jest.
zgłoś komentarz
Gmina zachowuje się jak pies ogrodnika- sama nie skorzysta, drugiemu nie odda. Przecież gmina nie wykorzysta potencjału tych terenów. Patrząc na całą sytuację- to przecież w gminie nic się nie dzieje. To, co w innych gminach staje się standardem, w gminie Chojnów uważa się za niewykonalne. Miasto rozwija się o wiele szybciej. A mieszkańcy gminy? Cóż jak im kazano- tak zagłosowali. Tylko czy zastanowili się co z tego będą mieli? Wiadomo od dawna, że im mocniejszy ośrodek, tym lepiej mają okoliczni mieszkańcy. Zapytajcie mieszkańców ul. Piotrowickiej, czy powrócili by z powrotem z miasta do gminy. Gdyby zostali w gminie wiejskiej- do tej pory brnęli by w błocie- tak jak ma to miejsce w wielu gminnych miejscowościach. O jakichś miejscach pracy, utwardzonych drogach, kanalizacji czy ścieżkach rowerowych - mieszkańcy gminy mogą tylko pomarzyć.
zgłoś komentarz
Na "konsultacjach spolecznych" pewnie jednak o tym nie bylo ani slowa :)
zgłoś komentarz
ludwik to że gmina nie korzysta w obecnej chwili nie oznacza że ma serkiesowi oddać bo on ma plan. trochę się chłopina zagalopował i sprowadzono go na ziemię pokazując ile są warte jego słowa.Suweren się wypowiedział i trzeba z pokorą przyjąć jego wolę. a może to wszystko nie prawda? kto wie ;-) po kolejne to powiedz co dzieje się w mieście? chyba nie chcesz wyliczać festiwalu tkactwa, drogi krzyżowej z serkiesem czy renowacji z publicznych pieniędzy dachu koscioła jako ożywienia gospodarczego miasta? ilu sprowadził inwestorów w czasie swoich kadencji? ile swym działaniem miejsc pracy strwożył?
zgłoś komentarz
rozwiązania które panuja w gminie i dają możliwość współdziałania mieszkańcom i władzy to choćby budżet obywatelski o którym mozna tu poczytac. dlaczego nie działa w mieście skoro miasto takie do przodu i rozwojowe? bo serkies tylko gada, usmiecha się,dziękuje wszystkim i gratuluje. tyle się dzieje w tym mieście. można by powiedzieć ze cały ... ale to mocno przeszacowane. Miasto potrzebuje płatników podatku bo okazuje się że miasta nie stac na pomysły burmistrza które teraz trzeba spłacać a leżą odłogiem - pierwszy z brzegu przykład - piece do wypalania gliny - pracownia w domu schrama tak aktywna że pewnie połowa z was pierwszy raz o niej słyszy i o piecu któy jest za drogi by go włączać.komedia.
zgłoś komentarz
Osobiście jestem mocno zainteresowany tematem. Decydując się na budowę domu na Kolonii w Białej wiedziałem, że jest to gmina, wiedziałem też na co się piszę. Finalnie zatem jestem zdecydowany pozostać w gminie, co by nie robić zamieszania. Jestem też przekonany, że zmiana będzie przysłowiową podmianą stryjka siekierki na kijka.

Nie podoba mi się natomiast zachowanie niektórych radnych, głównie gminnych, którzy odgórnie traktują wszystkich nowych mieszkańców tego rejonu jako zło. Mało tego, niektórzy z radnych obraźliwie nazywają nas nowobogackimi. Zapewniam, ani ja, ani moi sąsiedzi nie jesteśmy nowobogackimi. Nie jesteśmy ani lepsi, ani gorsi od wcześniejszych mieszkańców wsi. Jesteśmy dokładnie tacy sami, dlatego chciałbym prosić o nie dzielenie nas na tych nowych i starych.

Pozdrawiam
Grzesiek
zgłoś komentarz
Tak to się właśnie dzieje, kiedy do wyborów startują osoby, które liczą tylko na to, by tymi czterema latami zwiększyć sobie emeryturę, ew. by z diety radnego wpłynęło trochę grosza do kieszeni. Skoro tak bardzo naszej władzy zależy na naszej gminie i ich mieszkańcach, to dlaczego do pracy w urzędzie są przyjmowane osoby z Legnicy. Czy w naszej gminie nie ma ludzi wykształconych?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.