Query error chojnow.pl - Barokowa sobota na Zamku Piastów Legnicko-Brzeskich
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Barokowa sobota na Zamku Piastów Legnicko-Brzeskich

Author: admin
Creation date: 04 May 2016, 12:23 All comments: 0


Barokowa sobota na Zamku Piastów Legnicko-Brzeskich

Majowy weekend rozpoczął się od wyjątkowego koncertu w sali wystawowej Muzeum Regionalnego. Chojnowskiej publiczności zaprezentowali się uczestnicy pracowni wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło w nieco innym niż zazwyczaj repertuarze.

Barokowe pieśni autorstwa m.in. Vivaldiego, Tengaliego czy też Caldary przeniosły nas w przełom do XVII wieku. Klimatu całemu wydarzeniu nadały wyjątkowe stroje z epoki w jakich wystąpili wokaliści. Wśród występujących znaleźli się chojnowianie: Krystyna Czapska, Jagoda Bielecka, Karolina Brylak, Aleksandra Kruk, Natalia Kruk, Dominika Pawłowska, Marta Zatwarnicka, Jakub Koziar i Marcin Szumilas. Podczas koncertu zaprezentowały się także Agata Pawlina z Krakowa, Agnieszka Justyna Szumiło (prowadząca cały koncert i jego pomysłodawczyni) oraz akompaniująca wokalistom Kamila Łopatka z Legnicy.

W klimat zamierzchłych czasów przeniósł nas także dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji i zarazem autor książkowej pozycji dotyczącej chojnowskich legend Stanisław Horodecki. Przeczytał on zgromadzonej z zamku publiczności dwie miłosne historie - pierwsza z nich była tragiczną historią chojnowskiego kucharza zwanego Belladonną; druga opowiadała o miłosnych podbojach przebywającego w naszym grodzie znanego architekta Franciszka Parra.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.