Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Świetlicowe spotkanie z kolędą - 19.12.2011 w SP 4

Autor Maciek
Data utworzenia: 20 grudzień 2011, 15:55 Wszystkich komentarzy: 3


Świetlicowe spotkanie z kolędą - 19.12.2011 w SP 4

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze „Świetlicowe spotkanie z kolędą” dla uczniów z klas I-III. Pani Dorota Chopkowicz wraz ze swoją grupą z klas I zaprosiła do wspólnego biesiadowania z kolędą dzieci ze szkoły i zaproszonych gości. Występujący w tym dniu przed publicznością uczniowie SP nr 4 zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-muzyczne, które na co dzień szkolą w Społecznym Ognisku Muzycznym w Chojnowie pod kierunkiem p. Róży Pakuły i p. Agaty Koziar. Uroczystości wymiar duchowy nadał ks. Jarosław Górecki, który symbolicznie podzielił się ze wszystkimi opłatkiem. Uczniowie z dużym wdziękiem i zaangażowaniem prezentowali przygotowane kolędy, wygrywając je na gitarze i keyboardzie oraz wyśpiewując je, za co gromko i szczerze byli oklaskiwani.

Muzyczne Talenty Szkoły:

1. Maciej Galez kl. IV b „Triumfy” – keyboard

2. Daria Opiela kl. IV a „Wśród nocnej ciszy” – gitara

3. Maciej Saja kl. III b „Bóg się rodzi” - śpiew – keyboard

4. Kamil Saja kl. V b „ Cicha noc” – gitara

5. Marcel Sypień kl. III a „ W żłobie leży”- gitara

6. Aleksandra Gawron kl. III b „Przybieżeli do Betlejem – śpiew – keyboard

7. Aleksandra Gruca kl. V b i Adrianna Stańczyk –gimnazjalistka, była uczennica SP nr 4

duet gitarowy „Jezus Malusieńki”

8. Anna Cieśla kl. VI a „Gdy śliczna panna” – śpiew – keyboard

9. Malwina Bosek kl. I c „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – keyboard

10. Daria Opiela kl. IV a – gitara i Jakub Koziar „O” (gościnnie) – śpiew „Dzwonki sań”

11. Hanna Chopkowicz kl. III b „Lulajże Jezuniu” – śpiew – keyboard

Dopełnieniem uroczystości były ciepłe życzenia Dyrektora Szkoły SP nr 4 p. Elżbiety Borysewicz, która zachęcała dzieci do gry na instrumentach muzycznych i rozwijania talentów, bo przecież SP nr 4, jest Szkołą Odkrywców Talentów. W podziękowaniu za wspólne kolędowanie i miłą przedświąteczną atmosferę wszyscy udali się na mały, słodki poczęstunek.

]Komentarze

Piękna ta Pani Chopkowicz, ale indoktrynować tak dzieci ,nieładnie .Czy niema lepszych tematów do wyłaniania talentów jak śpiewanie kolęd ,czy chodzi o talenty do chóru kościelnego .Cha jeszcze ten wymiar duchowy za sprawą obecności księdza ,czy to szkoła świecka państwowa czy katolicka ??? ciężko się połapać :) na pewno szkoła ma misję ewangelizacyjną i dotacje z kościoła za tą działalność ,wszak "produkcja" wiernych idzie całą parą co się kiedyś zwróci wielokrotnie kościołowi .
zgłoś komentarz
Człowieku o czym Ty mówisz jaka indoktrynacja.Pani Chopkowicz brawo ,umie Pani z dziećmi pracować i nie ma znaczenia czy to śpiewanie i granie kolęd ,czy granie w szachy czy jakakolwiek inna forma wyławiania talentów u dzieci.Ważne jest aby zachęcić dzieci do działania i pokazania się na szerszym forum ,a nie tylko w Ognisku Muzycznym.Nie widzę w tym nic dziwnego że zaproszono księdza skoro dzieci śpiewały i grały kolędy .A z okazji Świąt życzę wielu sukcesów w pracy zawodowej z dziećmi ,samorealizacji i wielkiej satysfakcji .Dzieci na pewno docenią Pani trud i zaangażowanie.
zgłoś komentarz
Gieniu zanim podniesiesz larum zapoznaj się łaskawie czy jest indoktrynacja ! proszę .Ja widzę imprezę religijną prowadzoną przez katechetkę ,w towarzystwie księdza i łamanie się opłatkiem przy wtórze pieśni religijnych .Wiesz innych rzeczy tam niema ,to impreza religijna ,nie widzę gry w szachy ani jednej piosenki normalnej ,może się nie znam czy religijne są trudniejsze ,czy łatwiej wyłonić talent .Tak impreza w szkole katolickiej jest niczym dziwnym ale nie świeckiej gdzie do szkoły uczęszczają dzieci różnych rodziców ,dzieci które nie są jeszcze ukształtowane jest czystą 100% indoktrynacją religijną .
Wesoły świąt gienia
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.