Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Święta tuż, tuż" dla maluchów

Autor admin
Data utworzenia: 16 grudzień 2011, 12:03 Wszystkich komentarzy: 0


"Święta tuż, tuż" dla maluchów

Mimo, że śniegu na ulicach nie było, mróz nie szczypał w noski, a do Wigilii Bożego Narodzenia zostało 10 dni to w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie czuć było świąteczną atmosferę. A to za sprawą spotkania dla najmłodszych chojnowian zatytułowanego „Święta tuż, tuż” realizowanego w ramach „Bibliotecznej Akademii Malucha”.

14 grudnia 2011 r. tuż przed godziną 12:00 w Bibliotece w Chojnowie zaczęli pojawiać się młodzi chojnowianie wraz z opiekunami. Na kolejne spotkania przychodzą nowe osoby, które entuzjastycznie zostają przyjęte przez „starych” bywalców. Nie inaczej było tym razem.

Tradycyjnie, aby wszystkie dzieci poznały swoje imiona, spotkanie rozpoczęło wspólne huśtanie dzieci w wielkiej chuście. Śpiewając piosenkę „Wszyscy pięknie się witamy…” i dodając za każdym razem imię leżącego w chuście dziecka najmłodsi z rodzicami wspaniale się bawili. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.


Jako, że spotkanie było typowo świąteczne sala, w której odbywały się zabawy przyozdobiona była różnymi dekoracjami – gwiazdkami, łańcuchami, a w rogu stała jeszcze nie ubrana choinka. Niezawodne Panie Bibliotekarki przywdziały zaś stroje Aniołków – czuć było atmosferę zbliżających się świąt…

Po zapoznaniu się przyszła pora na wysłuchanie tekstu „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytających Aniołków. Na młodych twarzach widać było przejęcie, zrozumienie. W odpowiednich momentach odpowiadały na zadawane im pytania, wszyscy chętni byli do współpracy.


Po zapoznaniu dzieci z tradycjami obchodów świąt Bożego Narodzenia wszyscy wspólnie udali się pod choinkę by przyozdobić ją przeróżnymi dekoracjami. Choinka była tak obciążona bombkami i łańcuchami, że ledwo stała prosto! Wieszając bombki na gałązkach choinki jeden z Aniołków zauważył list napisany do dzieci prosto od Świętego Mikołaja! Najmłodsi słuchali słów ich ulubieńca i aby ułatwić zadanie dobremu dziadkowi w czerwonym stroju z białą brodą wspólnie z rodzicami napisały na kartoniku-serduszku swoje dobre uczynki. Następnie powiesiły je na choince.


Po pierwszym etapie ubierania choinki przyszła pora na nakrycie stołu do Wigilijnej kolacji. Dzieci rozłożyły obrus, świąteczne serwetki, ustawiły świeczkę i przyniosły talerzyki wraz ze sztućcami. Co warto podkreślić największym zaangażowaniem w przygotowanie stołu do kolacji wykazał się najmłodszy uczestnik – Kuba.


Po męczących przygotowaniach do kolacji przyszła pora na zabawę. Dzieci tańczyły z balonami ozdobionymi gwiazdkami, a następnie przygotowały śnieżne obrazki korzystając z białych farbek.
Kolejna część spotkania to lukrowanie pierniczków. Nawet bez dekoracji wyglądały smakowicie – niektóre dzieci nie mogły im się oprzeć i ze smakiem zjadły słodkości. A sama czynność lukrowania zapewniła najmłodszym ogromną frajdę! Wraz z rodzicami korzystały z przygotowanych dekoracji tworząc przeróżne wzory na pierniczkach. A gdy te były już gotowe udały się pod choinkę by przyozdobić ją własnoręcznie zrobionymi dekoracjami. Aniołki chcąc osłodzić dzieciom ten czas poczęstowały je pysznymi ciastkami, rodzice mogli liczyć na gorącą kawę.


Zwieńczeniem spotkania świątecznego, jednocześnie najprzyjemniejszym dla dzieci, było szukanie w wielkim czerwonym worku prezentów od Świętego Mikołaja. Dzieci z radością otwierały podarki, uśmiech z ich twarzy nie znikał nawet na sekundę!


Po dniu pełnym ciężkiej pracy związanej z przygotowywaniem świąt, ale również pełnym przyjemności przyszła pora na pożegnanie. Aniołki zorganizowały wspólny taniec, a następnie tradycyjnie pożegnały każdego z uczestników huśtając go w kolorowej chuście. Dzieci niechętnie opuszczały Bibliotekę, jednak Aniołki by osłodzić maluchom ten smutny moment przygotowały pożegnalne pyszne cukierki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie po raz kolejny udowadnia, że organizuje spotkania dla najmłodszych na najwyższym poziomie. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, ale nie tylko – pomagały również w przygotowaniu stołu do kolacji Wigilijnej, ubieraniu choinki, robieniu dekoracji z pierniczków. A wszystko to dostarczało im zauważalnej radości. Do tego stopnia, że nikt nie chciał kończyć tego spotkania…


Zachęcamy kolejnych rodziców by wraz ze swoimi pociechami uczestniczyły w następnych spotkaniach odbywających się pod hasłem „Biblioteczna Akademia Malucha”. Spotkania te wzmacniają więzi dziecka z rodzicem, rozwijają talenty najmłodszych, sprawiają mnóstwo frajdy dla wszystkich i pozwalają na wspaniałą zabawę z rówieśnikami!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.